Цього разу «Репортер» відзначає рестораторів, працівників весільних агенцій і музичних колективів – за наполегливість у відстоюванні права на масові святкування в умовах пандемії та карантину.
У вівторок, 7 липня, франківські підприємці вийшли на протест до Білої хати з вимогою переглянути карантинні обмеження. Вони домагалися скасування рішення щодо проведення масових заходів у закладах громадського харчування за участі не більше 10 людей.
Люду зібралося десь під дві сотні. Поставили колонки й мікрофон. До речі, на пікет прийшли уже вдруге. Першого разу це було 3 липня.
«Ми не вимагаємо, як у Європі просять, хто не працює, тому платять мінімальний прожиток, – виступив перед пікетувальниками співак Василь Мельникович. – Ми не прийшли просити цей прожиток. Прийшли, аби нам сказали, в яких умовах можна працювати. Як треба, то я буду співати у масці, як треба – у ресторані через кожних п’ять хвилин буду наголошувати: тримайте дистанцію. Але дайте нам зрозуміти, доки у цій паузі сидіти. Це все, що ми хочемо почути».
До теми: Ті, що врятували собак, – люди тижня за версією газети “Репортер”
Виступали й інші підприємці. Майже всі говорили про те, що їхній бізнес під загрозою. Роботи нема, а за оренду, комунальні послуги треба платити.
Склали лист з вимогами, який гідний того, аби процитувати його повністю:
- Дозвіл на розміщення кількості гостей на 10 метрів квадратних закладу відповідно до площі закладу.
- Чітке роз’яснення вимог щодо можливості проведення святкування весіль, днів народжень, корпоративів та інших святкових подій.
- Роз’яснення відповідальності третіх осіб (гостей закладів) щодо наявності та носіння засобів індивідуального захисту;
- Послаблення карантинних умов при дотриманні власниками, директорами, адміністраторами та іншим персоналом закладів санітарних норм, температурного режиму та ведення журналу здоров’я закладу.
- Проведення інформаційних заходів для підприємців та колективів щодо здійснення перевірок відповідними органами.
- Спростувати неправдиві пости, інформаційні статті у соціальних мережах щодо небезпеки роботи рестораторів та дотичних осіб, організацій, підприємців щодо проведення святкових заходів.
Пікетувальники і скаржились, і жартували. Потім зібрали кілька своїх представників й пішли на засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при ОДА. Там ще раз висунули свої вимоги, аби їм дозволили працювати.
Читайте також Захисники спортзалів стали “людьми тижня” на Прикарпатті
Заступниця голови ОДА Марія Савка пообіцяла, що до 9 липня Держпродспоживслужба розробить алгоритм дій для закладів харчування. Також члени комісії визначили, що святкування проводити можна, але тільки відповідно до постанови № 32 головного санітарного лікаря України. А в ній щодо весіль і т. д. – таки не більше 10 осіб…
«Кількість людей на квадратний метр при проведенні масових заходів – з розрахунку одна людина на п’ять квадратних метрів. Але це йдеться про проведення заходів у закладах без харчування, наприклад, дискотека, – пояснює перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в області Микола Сендецький. – Якщо зал має 200 квадратних метрів, поділити на п’ять, то у приміщенні одночасно може перебувати відповідна кількість людей. Але весілля та інші масові заходи регулюються постановою, яка чітко забороняє проведення свят, бенкетів, майстер-класів, публічних заходів, в яких беруть участь більше 10 осіб».
Рішення комісії пікетувальників, звісно, не задовольнило. Пообіцяли знову прийти з пікетом.
Погодьтеся, ситуація доволі неоднозначна. З одного боку – статистика щодо коронавірусу в області досі сумна. З іншого – люди через карантин втрачають роботу, і це доводить їх до такого стану, що вони вимагають від влади спростувати пости в соцмережах. Виглядає, ще трохи карантину, і доведеться десь позичати здоровий глузд. Причому для всіх і невідомо де.
Comments are closed.