Сучасна людина майже не уявляє свого життя без смартфона. За даними опитування весни 2019 року, більше половини українців користуються гаджетами. Серед молоді цей показник становить 92 %. Тому й різні підприємства, організації, установи намагаються якось йти в ногу з часом, з людьми, відтак «мобілізуються» за допомогою додатків.
Поліція теж пробує, пише Репортер.
Мобільний додаток швидкого зв’язку з поліцією «My Pol» розробили ще у 2016 році. Івано-Франківська область стала однією з перших, де він запрацював. А запустили його у серпні 2018. Але за півтора роки роботи на Прикарпатті ним скористалися лише 66 людей.За даними поліції області, за цей час вони опрацювали приблизно 100 звернень. З них найбільше стосувалися ДТП – 13, хуліганства – 11. Щодо незаконної торгівлі, неадекватних або непритомних людей, а також наркозлочинів було дев’ять звернень, тричі повідомлення про крадіжки, тричі – пошкодження майна.
Чому ж ніби корисна розробка виявилася малопопулярною? Можливо, людей стримує те, що для користування ним треба вводити купу персональних даних. «Репортер» вирішив зареєструватися та з’ясувати, чи все настільки страшно, як здається.
Силу міряють роками. Назар Павлів – про рекорди, шоу і звідки беруться богатирі
Анонімним лишитись не вийде
Основна умова додатку – відсутність анонімності. Повідомлення, які будуть надходити з вашого смартфона, рівнозначні звичайному виклику поліції. Тож одразу варто заповнити дані особистого акаунта – повне ім’я, телефон, електронна пошта. Це той мінімум, без якого ви не зможете користуватися додатком.
Звісно, є необов’язкові поля: фото, домашня адреса, довірена особа, наявність страховки, медичні дані (група крові, хронічні хвороби, алергічні реакції на препарати). Їх можна не заповняти, але це в разі чого ці дані можуть дуже допомогти медикам, наприклад, якщо ви знепритомнієте. І ще, важливо – реєструватися в додатку треба, звісно, завчасно, а не коли вже «горить». Скачали, зареєструвалися – все, живіть спокійно. А за потреби лише натискаєте у додатку SOS – і поліція вже точно знає, що така-то людина в біді.
Насторожив лише запит, який повторювався кілька разів, – надавати додатку доступ до даних смартфона постійно чи лише при використанні. У поліції переконують, що турбуватися не варто, адже інформацію нікому «третьому» не передають. А от без цього дозволу, бодай часткового, додаток не зможе працювати повноцінно.
«У разі небажання користувача надавати особисту інформацію, він зобов’язаний припинити реєстрацію та подальше встановлення або використання мобільного додатку», – йдеться в договорі.
В іншому угода є цілком стандартною для мобільних додатків.
Синагога, страйк, шість вулиць. Чим жив Станіславів у 1895 році (ФОТО)
Поліція у два кліки
В «My Pol» є два режими виклику поліції. Перший – кнопка SOS, затиснувши яку, ви надсилаєте сповіщення про реальну загрозу життю. Ця функція існує насамперед для того, аби зробити виклик поліції непомітним для зловмисника.
На офіційній Facebook-сторінці додатку розповідають про випадок, який стався в американському штаті Орегон восени 2019 року. Жінка, аби повідомити про домашнє насильство, змушена була набирати 911, імітуючи замовлення піци. Їй просто пощастило: диспетчер зрозумів, що це не жарт, і надіслав наряд поліції.
В інших випадках, коли загрози життю немає, варто натискати меншу, жовту кнопку. Там є різні категорії правопорушень, можна детально описати контекст. Цього року розробники «My Pol» додали нову функцію – прикріпити фото. Наступного, кажуть, можна буде завантажувати відео.
Однак поліція попереджає, що використовувати кнопку SOS у будь-якій ситуації не варто. Загроза життю – це не жарти. Для інших ситуацій розробники спростили класифікацію правопорушень у додатку – аж до інтуїтивного вибору категорії.
Поставте зірочки патрульному
Ще однією функцією додатку є оцінка роботи поліціянта. Можна ввести номер жетона та написати за бажанням розгорнутий коментар. Хоча, за словами голови пресслужби Нацполіції області Христини Максимчак, жодних додаткових привілеїв за добру оцінку патрульні не мають, це все одно «великий плюс для працівника».
За статистикою 2019 року, в Україні з 5500 звернень через додаток роботу поліції оцінили приблизно 1000 разів.
«My Pol» також містить короткі інструкції спілкування з поліцією, у випадках, якщо: ви свідок правопорушення, у вас перевіряють документи на вулиці, якщо ви стали жертвою насильства, або свідком насильства, порушень правил дорожнього руху, потрапили до відділку тощо.
“Євробляхи” чекають змін: як правильно зареєструвати авто на єврономерах і що для цього треба мати
За даними поліції, найбільш вдячними користувачами «My Pol» є люди з порушеннями слуху та мови. А з 2019 року додаток став у нагоді й іноземцям, адже з’явилася англомовна версія.
Також у додатку можна моніторити найважливіші новини від поліції по області та країні, знайти на мапі найближчий відділок або лікарню…
Звісно, реєструватися в додатку чи ні – вибір кожного, добре, що він у нас є. Втім, якщо людині немає чого приховувати, то «My Pol» мав би значно полегшити комунікацію з поліцією та вберегти в разі небезпеки.
Comments are closed.