Статті

«Побратими побачать, що не треба здаватися». Ветеран планує пройти 1000 км з Франківська до Відня

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Руслан Вовк переніс операцію на нозі та важкий період реабілітації. Зараз ветеран збирається пішки пройти з Івано-Франківська до Відня. Основна мета – зібрати гроші на майбутній реабілітаційний центр для побратимів.

Центр планують збудувати в Карпатах небайдужі з громадської організації «Метаноя», пише Репортер.

Ветеран планує пройти 1 тис км з Франківська до Відня

Повернути до життя

Громадську організацію та благодійний фонд «Метаноя» створили недавно, але його ідея назрівала давно. Основний напрямок діяльності – допомога ветеранам. Але його засновники уже протягом кількох років волонтерять і навідуються до військових, що лікуються в обласній лікарні в Івано-Франківську.

Наш благодійний фонд має на меті повернути до життя людей, яких уже змінила війна, – каже пастор «Церкви Воскресіння» у Франківську, співзасновник БФ «Метаноя» Василь Данилюк. – Ми побачили, що наші відвідини хлопців у лікарні, спілкування з ними – це все змінює їхнє життя. І вони самі кажуть: «Приходьте до нас, бо ми почуваємось залишеними». Є травма війни, фізичні, психологічні травми, все це впливає на них.

З часом Василь Данилюк познайомився з Артуром Зайбертом із Австрії, який теж приїжджав в Україну як волонтер. Удвох їм прийшла ідея створити якісний реабілітаційний центр на Прикарпатті.

Ветеран планує пройти 1 тис км з Франківська до Відня
Василь Данилюк

Реабілітаційний центр хотіли б відкрити протягом двох років, але все залежить від того, коли вийде зібрати кошти.

Ми хочемо, щоб ветерани і їхні сім’ї їхали з цього центру задоволеними. Щоб там був сервіс, комфорт, якісне медичне обладнання. А також кваліфікований персонал, у тому числі психологи. Адже реабілітація неможлива лише у фізичному плані. Важлива психологічна робота з людиною. І йдеться не тільки про ветеранів, а всіх тих, хто пережив жахи війни, – говорить Василь Данилюк.

Майбутній реабілітаційний центр планують відкрити десь у мальовничій місцевості поблизу Карпат. Конкретної локації поки не визначили. А щоб зібрати гроші, вирішили організувати благодійний похід «1000 км за відновлення».

Читайте: Пробігтись до Дністра, застрелити путіна. Прикарпатців кличуть на пробіг слідами залізниці, якої вже нема

«Не можу знайти себе вдома»

У дорогу до Відня вирушає військовий з Дніпровщини Руслан Вовк. Він став на захист України у березні 2022 року. Воював у 17 бригаді Національної гвардії. А у серпні 2023 року отримав поранення на Донеччині, поблизу Урожайного.

Я на реабілітації уже сім місяців, – розповідає Руслан Вовк. – У Дніпрі мені хотіли відрізати ногу, але я не погодився. Тоді мене направили до Івано-Франківська. Тут зробили вдалу операцію. Тож я зараз на двох ногах, ще й піду в похід. Це буде випробування.

Руслан Вовк

Раніше Руслан уже ходив у походи, але такі довгі й складні – це справжній виклик, ще й після операції. Та на пропозицію відгукнувся із задоволенням.

Я погодився без вагань, – каже ветеран. – Я не можу себе знайти вдома після повернення з війни. Ще й живу близько біля фронту. Я не можу відійти від тих подій. А у поході – інша справа. І важливо, щоб хлопці побачили, що не треба здаватися, треба йти далі, шукати себе.

Читайте: Операційна в укритті та готель. Яким буде новий реабілітаційний центр, що будує Івано-Франківська ОВА

Також військовий сподівається, що вдасться зібрати гроші на реабілітаційний центр для побратимів.

Мені тут пощастило із лікуванням, ставленням, але не всім пораненим військовим щастить так само, – каже Руслан Вовк. – Дуже важливо, щоб хлопці відчули, що про них піклуються. Від держави допомоги нема, а тут, у Франківську, люди відгукнулися.

Руслан Вовк з сім’єю та Артур Зейглер

У день – по 50 км

Загалом шлях пішки долатимуть Володимир Вовк і Артур Зайберт. Їх супроводжуватимуть волонтери на машині.

Стартуватимуть з Івано-Франківська, будуть зупинки у Бурштині, Рогатині та Львові. Далі – шлях Польщею, Чехією, Австрією. Кінцевим пунктом вибрали Відень з огляду на те, що Артур живе в Австрії. Там буде велика пресконференція та інші заходи, щоб привернути увагу до України та цього проєкту.

Читайте: Пиріжки від Луари: як 76-річна грузинка допомагає ЗСУ

Гроші на реабілітаційний центр планують збирати під час зустрічей у містах по дорозі.

Ми віримо, коли прийде перемога, всі міста відбудуються. Але найскладніше – це відбудувати душу й серце людей, які пережили великі втрати, біль війни, яка принесла багато горя, – каже Василь Данилюк. – Ми віримо, що в Європі є люди, які це розуміють і будуть готові вкладати гроші в реабілітацію наших ветеранів.

Артур Зейглер – родом з Казахстану, але в Європі вже мешкає понад 30 років. Розповідає: йде у важкий похід через солідарність з українськими військовими на фронті.

Ветеран планує пройти 1 тис км з Франківська до Відня

З перших днів війни ми разом з австрійським церковним союзом привозимо гуманітарну допомогу, евакуююємо людей з прифронтової території. Також допомагаємо українцям, які приїхали до Австрії через війну, – розповідає Артур Зейглер. – У Франківську я зустрів Василя та інших волонтерів. І ми вирішили зайнятися цим проєктом.

Також протягом поїздки групу супроводжуватиме медіакоманда, яку фільмуватиме похід для ЗМІ в інших країнах.

 Люди за кордоном багато бачать у медіа, що відбувається в Україні. Але не шлях, який проходять військові у клініці й після неї, – каже Артур. – Тому наша мета – показати людям, з чим стикаються ветерани та їхні сім’ї і чим ми можемо допомогти.

Всього Руслан та Артур планують пройти близько 1050 км, у день – по 40-50 км. За три тижні мають бути у Відні.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.