Статті

«Ми всі тут – люди за покликанням». Як дитсадок у Франківську виграє гранти і розвиває дітей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Дитсадок «Ромашка» в Івано-Франківську недавно виграв грант від «Тепло міста» на закупівлю обладнання для занять фізкультурою. Як кажуть у закладі, це допоможе всім вихованцям, а у першу чергу – дітям з інвалідністю.

У «Ромашці» уже не перший рік беруть участь у грантових конкурсах і нерідко виграють. Так намагаються зробити дошкільний заклад ще зручнішим для малих відвідувачів, пише Репортер.

Дитсадок "Ромашка"
Дитсадок “Ромашка” розташований неподалік “Метро”

Вправи на увагу та пам’ять

Грант від Теплого міста на 20 тис грн цього сезону отримали три проєкти. Серед них – Благодійний фонд ДНЗ «Ромашка» з проєктом «Здорові діти — здорова нація». У закладі планують запровадити навчально-фізкультурну програму з заняттями на балансувальній координаційній доріжці та з використанням аеробних тренажерів – степперів.

Ми дуже вдячні «Теплому місту» за таку можливість, – каже директорка закладу Ірина Стрипа. – Наприкінці навчального року ми завжди проводимо моніторинг здобутків дітей, продумуємо, як краще подбати про їхній різнобічний розвиток. А для цього треба покращувати матеріальну базу.

Дитсадок "Ромашка"
Ірина Стрипа

Як каже керівниця дитсадка, у «Ромашці» намагаються урізноманітнювати вправи на фізкультурі. Тут використовують гімнастику з елементами ушу, стретчинг, хула-хупи, вправи на дихання. Тепер до цього долучать заняття на балансері та степ-платформах, що корисні для усіх дітей, у тому числі з інвалідністю. Загалом таких дітей є восьмеро у п’яти групах дитсадка.

Розвиток мови – це велика проблема для всіх дітей, а особливо – для дітей з особливими освітніми потребами, в яких буває затримка мовлення, – пояснює Ірина Стрипа. – Активне й пасивне мовлення залежить від мозочка (відділу головного мозку – авт.). Вправи на балансері стимулюють роботу мозочка, одночасної роботи лівої та правої півкулі. Ці вправи розвивають мову, математичні здібності, увагу, пам’ять.

Читайте: Іграшки від «Жужика». Михайло та Ганна Степнови з Миколаєва відкрили у Франківську власну справу

Нове обладнання мають привезти у «Ромашку» з 1 вересня. Педагоги закладу уже розробили цикл занять для трьох вікових груп. Балансер і степ-платформи використовуватиме учитель фізкультури на заняттях з усіма дітьми, а логопед і асистенти вихователів – у корекційній роботі з дітьми з інвалідністю.

Стіна у закладі присвячена рідним вихованців та працівників, які зараз воюють

Ми дуже тішимось, коли є позитивний результат у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, – каже Ірина Стрипа. – Наприклад, у нас є хлопчик, який через рік у школу вже піде не як дитина з особливими освітніми потребами. Він бере участь у виступах, добре працює на заняттях. Ми тішимось досягненнями разом з батьками.

Також садок зараз відвідує 21 дитина з внутрішніх переселенців. Серед персоналу теж є ВПО, як каже директорка, усі прекрасно вписалися в колектив.

Нове обладнання використовуватимуть у спортзалі

В укритті – грають і співають

Дитсадок «Ромашка» розташований на Вовчинецькій, 210, поблизу «Метро» та села Вовчинець. Нині тут є 10 груп, які відвідують 296 дітей. Зараз закінчують комплектовувати нові.

На території закладу – маленький сад, де гуляють діти з вихователями. Росте лаванда, черешні, каштани, м’ята, троянди – важко знайти рослини, яких тут немає, з гордістю розповідає директорка закладу.

Дитсадок "Ромашка"
Діти з вихователями самі вчаться обробляти грядки

З останніх оновлень – у «Ромашці» планують зробити ремонт у теплопункті.

Ремонт у теплопункті – це важливо і з погляду безпеки, і санітарних умов. У нас є своя котельня, а також терморегулятори. Ми виставляємо температуру, тож вода з кранів тече одразу тепла, – розповідає Ірина Стрипа. – Це завдяки програмі проєктів і програм розвитку місцевого самоврядування. Роботи уже починаються, очікуємо кошти з міського бюджету. Також недавно ми оновили фізкультурний майданчик, поставили нові пісочниці.

Працювати з грантами дуже допомагає благодійний фонд дитсадка, який створили ще у 2014, через рік після відкриття закладу. Завдяки благодійному фонду є можливість брати участь у конкурсах і залучати кошти.

Дитсадок "Ромашка" Дитсадок "Ромашка"

Так вдалося зокрема відремонтувати підвальне приміщення, куди діти ходитимуть під час тривоги.

Читайте: «Поле» – де з ідей виростають речі. У Франківську відкривають центр розробок та продуктового дизайну

У нас було гарне підвальне приміщення, ми його облаштували ще у 2014 році. Але під час підняття рівня води його затоплювало, – каже директорка «Ромашки». – Тому ми мусили перелаштувати одне ігрове приміщення і фізкультурну залу під укриття. Їх ззовні обклали бетонними блоками. Потім завдяки міським коштам зробили ремонт у підвалі й поставили помпи, які автоматично відкачують воду. Там є генератор, завдяки якому вони працюватимуть і під час вимкнень світла. Придбали меблі, біотуалети, термоботи, термоси, ліхтарі, лед-стрічки, щоб дітям було трохи веселіше.

Як розповідає Ірина Стрипа, вихованці дитсадка уже добре знають, що треба робити, коли звучить сигнал повітряної тривоги. На всіх заняттях діти перебувають з рюкзачками, де є все необхідне. Їх беруть з собою в укриття.

В укритті постійно працює інструктор з фізкультури, музичний керівник. Діти роблять різні руханки, працює практичний психолог, грають в ігри. Діти знають, що там безпечно й весело, – каже керівниця дошкільного закладу. –  Коли звучить тривога, діти готові вже за хвилину. А там найперше – улюблена традиція, перекус.

Колектив дитсадка “Ромашка” бере участь у благодійних аукціонах на підтримку ЗСУ

Для малих вихованців у дитсадку діють різні гуртки, наприклад, з гри в шашки. Уже є успіхи – 6-річна Дарина Дирів зайняла третє місце на чемпіонаті України з шашок. За словами Ірини Стрипи, це вперше дитина дошкільного віку зайняла призове місце на таких змаганнях.

Також у «Ромашці» є музей. Тут зібрані предмети побуту та мистецтва України. Є вишиті рушники, різдвяні зірки, музичні інструменти, стара маслобійка, верстат, праска та інші цікаві речі. Усе – з колекцій працівників та дітей, а дещо виготовили безпосередньо тут. Вихователі використовують ці матеріали на заняттях з дітьми.

У нас технічний персонал працює на мінімальну зарплату. Молоді спеціалісти приходять до нас і їм важко прожити за такі малі гроші, – говорить Ірина Стрипа. – Тут працюють люди за покликанням, які дуже люблять дітей і хочуть щось покращити. Все наше життя проходить тут і хто не має душі до цього – буде шукати щось інше. У цьому і є секрет успіху, бо ми всі – команда однодумців.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.