Погляд Статті

Максим Карпаш: П’ять і більше відповідей

Google+PinterestLinkedInTumblr
Наш чинний глава держави не перестає дивувати своїми шоу-орієнтованими починаннями. Ініціатива з п’ятьма запитаннями під вибори є сумнівною щодо її законності та джерел фінансування. У мене до цього теж є кілька банальних запитань і багато небанальних. Почнімо з перших.

Чому саме очне опитування? У нас є ціле Мінцифри, застосунок Дія, то чому не онлайн? І це точно було б дешевше, пише Максим Карпаш для Репортер.

Чому питань саме п’ять? Не три, сім чи десять? Враховуючи, що такий перформанс маємо вперше, можна було б більше. Або менше – щоб не розпорошувати увагу респондентів.

У нас все-таки парламентсько-президентська форма правління – чому опитування хоч формально не запропонувала Верховна Рада? Хтось скаже, що нардепи на карантині. Так, але, скоріш за все, рішення просто прийняли «з коліс». Та й провести таке через парламент важче, ніж записати відео.

Якщо вже знайшли гроші на опитування, то чому разом з ним не провести перепис населення? Час зараз чи не найкращий, бо через пандемію мобільність людей на мінімумі. А справжній перепис – це вже справа державної ваги, останній раз робили 20 років тому.

Тепер про складніше. Є наука соціологія, і в Україні з нею все відносно в порядку завдяки активному політичному життю. Не секрет, що отримати відповіді на питання можна за допомогою соціологічних інституцій. Достатньо просто замовити. І знову це коштувало б значно дешевше.

Читайте також: Максим Карпаш: Більше жінок

Результати соціологічних опитувань останніх років однозначно вказують на те, що турбує нас найбільше: безпека (війна на Сході), рівень життя, економічна ситуація в Україні, працевлаштування, корупція, злочинність, стосунки з РФ, екологія та медичне обслуговування. А Зеленський запитує про що?

Довічне ув’язнення за велику корупцію. У нас його дають лише за тяжкі злочини типу убивств. Враховуючи історію роботи судової системи, це просто не працюватиме й логічно, що тоді треба буде повертати смертну кару за вбивства.

Вільна економічна зона у Донбасі. Це взагалі невідомо що таке – варіантів таких зон є так багато, що її можна оголосити там уже сьогодні.

Скорочення кількості нардепів до 300. Це вже було на останньому референдумі, ніц не зробили і принципового значення це не має.

До теми: Максим Карпаш: Позиція Галичини

Легалізація медичного канабісу. Нас мають за ідіотів: величезна кількість знеболюючих застосовувалась і застосовуватиметься без народної думки. Якщо можна зменшити біль хворого, то просто робіть це. Байдуже, з чого зроблено препарат, хоч з макового насіння.

Запитання про Будапештський меморандум. Не думаю, що знайдеться якийсь притомний українець, який буде проти припинення бойових дій та деокупації наших земель. Але де знайти таких самих впевнених американців, англійців і… росіян. Та навіть якщо на це питання буде 100 % ствердних відповідей, що це змінить?

Висновок: навіть для шоу якось слабенько, треба більше креативу, а краще – розуму.

Максим Карпаш, професор ІФНТУНГ
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.