Статті

Майстри «BatArt» у Франківську показали вироби про боротьбу (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулої неділі, 5 січня, у Франківську, в Палаці Потоцьких, провели благодійний ярмарок «Мрія Дія». Тут можна було гарно провести час, пограти в різні ігри, послухати пісні та поезію. А також – купити унікальні вироби від майстрів зі всієї України. Певно, найбільше покупців було біля столика майстерні «BatArt», адже самі ж військові продавали свої вироби, пише Репортер.Майстри «Bat Art» показали франківцям вироби про боротьбу

Майстерня стала фабрикою

Вторговані на ярмарку гроші підуть на переобладнання санвузла для поранених, які лікуються в обласній лікарні. Треба зробити його доступним.

На ремонт одної вбиральні треба 280 тисяч гривень, а таких, що потребують ремонту, є ще чотири.

Майстри «Bat Art» показали франківцям вироби про боротьбу

Не тільки побратими, але і я теж лікувався не один раз після поранення, – говорить учасник ярмарку, військовий Андрій Несмачний. – Я і сам розумію, які в нас умови в госпіталях, тож вони вимагають покращення. Ну, і будемо об’єктивні – все в Україні зараз вимагає покращення. Є над чим попрацювати.

До Івано-Франківська Андрій Несмачний приїхав з Ірпеня. Прикарпаття, каже, йому близьке, бо має родичів в Угорниках. Несмачний служив у ЗСУ з 2010 до 2018 року. Після закінчення контракту демобілізувався, а коли почалося повномасштабне вторгнення, знову пішов служити.

На ярмарок Несмачний приїхав разом з побратимом, також Андрієм (прізвища просив не називати). Вони привезли з собою вироби крафтової майстерні «BatАrt».

Назва «Bat Art» – це кооперація позивного Андрія Несмачного – «Бетмен» і слова «арт» – мистецтво.

Цю майстерню Несмачний заснував ще у 2019 році й зараз вона переросла у цілу фабрику. Усе почалося з одного браслета, який Андрій сплів з гільз та виставив в інтернеті. Охочих купити його було дуже багато. Далі разом з ще двома побратимами Андрій винайняв невелике приміщення для роботи.

Майстри «Bat Art» показали франківцям вироби про боротьбу

Ми зараз жартуємо, що це був великий туалет на вісім квадратів, де ми плели трохи браслети, трохи язиками, – сміється Несмачний. – Ну, воно мало було схоже на те, чим є зараз. Усе починалося з браслетів із гільз, а зараз маємо різні напрямки. На сьогодні у нас працюють 18 людей. Це діючі військові й учасники бойових дій.

У нас закладена модель так, що 50% від прибутку йде на забезпечення бойових потреб – закупівлю дронів, прицілів, РЕБ, ремонт автівок, – розказує Андрій Несмачний. – Перекидаються кошти й на «Повернись живим». І 50% залишається для втілення нових проектів – закупівлю обладнання, тобто розвитку самого підприємства. Це ніколи не була історія про гроші, і вона навряд чи буде.

Читайте також: Знайти роботу і підтримку. У Франківську працює Ветеранський простір, де допомагають ветеранам і їхнім родинам

За словами Несмачного, зараз вони працюють над тим, аби створювати свій благодійний фонд, адже об’єми виросли.

Якщо брати виключно у грошовій масі, то це десь 500-800 тисяч гривень у місяць, які ми виділяємо на бойові потреби, – говорить Андрій Несмачний. – І тут уже фонд буде дуже доречний.

Вишивані ножі та виплавлене скло з кулями

Андрій пояснює, що працівники майстерні – це люди, які воюють, але під час відпустки, реабілітації, ротації та інших моментів, працюють у майстерні. Вони роблять усі ці вироби – браслети з гільз, скло з вплавленими кулями, ножі тощо. Виходить така свого роду арт-реабілітація.

Це Нацгвардія, ССО, ГУР, тобто різні підрозділи, – говорить про побратимів з майстерні Несмачний. – Ми просто команда трошки божевільних вояк. Отак і знаходимось. Ніхто нічим таким не займався раніше, але є бажання розвиватися.

Майстри «Bat Art» показали франківцям вироби про боротьбу

Кухлі та склянки з вплавленими кулями, напевно, найбільш ходові на ярмарку. Автор такої ідеї – Карим Гуламов, боєць 73 центру спеціальних операцій. Він загинув 17 липня 2022 році під Херсоном. Він також працював у майстерні. Несмачний каже, що був найсправжнішим козарлюгою.

У нас повністю замкнутий цикл і стараємося все виробляти самі, навіть матеріали, – розказує майстер. – Ну, звісно, сталь ми не плавимо, але решту виготовляємо повністю. Використовуємо синтетичні матеріали. Якщо ви звернете увагу на рукоятку – це мікарта – під вакуумом спресована суміш полімерних смол і технічних тканин. Вона не реагує на атмосферні впливи і є довговічною: не розкладається, жодної корозії, її не покрутить, як дерево. Так само піхви до ножа – виключно пластик.

До речі, ножі у «BatArt» роблять вишивані. По лезу лазером наносять узори вишиванок. Це, каже Несмачний, їхня родзинка. Планують цілу серію ножів з узорами з різних регіонів України. Мають уже з прикарпатським узором.

Узор на верхньому ножі нагадує прикарпатський

За словами Несмачного, їхні покупці різні люди – від тендітних дівчат до суворих військових.

Читайте: Різьблення – як реабілітація. Василь Семко з Перегінська створює унікальні роботи з дерева

Наші вироби – про боротьбу

Після повномасштабного вторгнення майстерня в Ірпені була зруйнована. Втім, звідти вдалося дістати деяке обладнання. Андрій порадився з побратимами, вирішили відновлювати виробництво. Тим більше він тоді був удома після поранення на Херсонщині й міг контролювати процес.

З побратимами скинулися грошима, докупили обладнання, а потім зробили “хитрий маркетинговий хід”.

Ми розмістили оголошення, що люди мають змогу зробити у нас замовлення наперед, а ми після відновлення його виконаємо, – розповідає Несмачний. – Тобто пообіцяли, що виконаємо через два місяці. Замовлень було дуже багато, більш ніж на мільйон гривень. Це дало нам змогу акумулювати гроші на відновлення. І ми виконали все навіть швидше, ніж обіцяли. Усі були задоволені. А нам максимально було приємно, що люди довіряють. Наші вироби – про боротьбу. Саме про це.

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.