Розваги Статті

Легенди Станиславова/Івано-Франківська. Нюанси транслітерації

Google+PinterestLinkedInTumblr
Івано-Франківськ позиціонує себе як туристичне місто, а туристи зазвичай зупиняються у готелях. Найбільший у місті, принаймні зараз – «Надія», що стоїть у самісінькому центрі, ще й за кілька сотень метрів від залізничного вокзалу.

Фасад будинку розфарбований дуже яскраво, тож його видно здалеку, пише Репортер.

Дуже багато людей щодня проходять попри готель або стоять на зупинці навпроти. І переважна більшість не помічає змін в екстер’єрі споруди, але вони є.

Влітку 2016 року на фасаді замінили логотип. Якщо раніше там був червоний кириличний напис «Надія», то нині – англомовна вивіска «Nadiya» та пташиний силует на основі галки. Рекламні проспекти повідомляють, що це «символ Галицького краю і ключ, який відкриває гостинну душу Івано-Франківська».

Карантин бізнесу не товариш. Через COVID-19 бюджет Франківська втратить 100 млн

Навіщо поміняли назву? Офіційною причиною є адаптація під іноземних туристів, яким легше читати латинськими літерами. Перед тим доходило до курйозів.

Іноземці неодноразово просили таксистів відвезти їх до готелю «Хадір». Лише після численних уточнень і перепитувань франківські водії розуміли, що саме так закордонні гості читали назву – «Надія».

Старуня, мамут і вулкан. Чим ще дивує невелике прикарпатське село (ФОТО)

Автор: Іван Бондарев
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.