За совітів у готелі «Дністер», на другому поверсі, працював однойменний ресторан, а на першому – кафе «Чанахи». Втім, заклад славився не лише своєю фірмовою стравою.
Працівники кафе готували смачні чебуреки, які продавали на вулиці, біля входу до готелю. Коштували вони 15 копійок, розбирали їх швидко. Але у січні 1989 року вартість чебуреків зросла, і з того виникла ціла історія, пише Репортер.
На те, що чебуреки тепер продають по 29 копійок, поскаржився пильний читач газети «Прикарпатська правда» на прізвище Мимоход. Журналісти з цього приводу навіть провели невеличке розслідування.
Читайте: Легенди Станиславова. Інспектор цнотливості
Директор комбінату громадського харчування Галько пояснив газетярам, що віднедавна чебуреки стали робити із м’яса, придбаного за комісійними цінами, а не з сировини, яка надходила з державних ресурсів. Тобто, тепер м’ясо брали з базару. Здавалося б, усе для людей, адже якісне м’ясо мусить бути дорожчим. Але прискіпливий читач Мимоход зауважив, що смак у тих чебуреків теж погіршився. Директору Гальку нічого не лишилось, як суворо вказати кухарям на дотримання технології та повернути старі ціни.
Пройде зовсім трішки часу і країну накриє гіперінфляція. Продавці ледь не щодня мінятимуть цінники, рубль прозвуть дерев’яним, а його наступник – купон – почне бити рекорди девальвації. Однак, усе це було попереду, а поки що громадянин Мимоход за допомогою журналістів «відстояв» для франківців чебуреки по 15 копійок.
Читайте: Легенди Станиславова. До нас приїхав Карл
Фото Володимира Подсєкіна з фотоархіву Степана Назаренка
Comments are closed.