Люди Статті

Колектив обласної дитячої лікарні – люди тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу редакція «Репортера» одноголосно відзначає в рубриці «людина тижня» медиків-пікетувальників. Своїми акціями під Білою хатою вони продавили обласну владу й домоглися призначення Тараса Мельника гендиректором обласної дитячої клінічної лікарні.

За останні два місяці на площу перед адмінбудинком працівники ОДКЛ виходили двічі, а з ними ще маленькі пацієнти та їхні батьки. В результаті облрада Мельника таки затвердила, але без підтримки колективу цього б точно не сталося.

Нагадаємо, в лютому цього року Тарас Мельник виграв конкурс на посаду гендиректора ОДКЛ. Призначення ще мала затвердити обл­рада. Голосували аж 29 травня, й тоді його кандидатуру підтримали 42 депутати – забракло одного голосу. 1 червня департамент охорони здоров’я призначив виконуючим обов’язки гендиректора ОДКЛ Володимира Семенюка – і колектив обурився. Того ж дня вони вперше прийшли під стіни Білої хати. Вдруге на пікет зібралися 31 липня, напередодні сесії облради.

Незручний кандидат. Чому облрада не хоче призначати керівником ОДКЛ Тараса Мельника

«Показники лікарні падають, якість надання допомоги дітям падає, фактично лікарня не розвивається, – говорила тоді голова альтернативної профспілки ОДКЛ Уляна Дубініна. – Ми увійшли в мед­реформу без постійного керівника, ще й під час пандемії. З Тарасом Мельником ми не один раз збиралися й обговорювали розвиток лікарні, проблеми, які болять працівникам і пацієнтам. В нього є своє бачення. І це все відбувалося не лише під час конкурсу, а й до нього».

Сам Тарас Мельник скандал довкола призначення пояснив тим, що не зміг донести свою думку до обласних обранців.

«Я виграв конкурс, але програв інформаційну війну після нього. Я не зумів переконати кожного депутата в нашій правді, – сказав у своєму виступі на сесії Тарас Мельник. – Про свою роботу мовчав і не хвалився. Але зараз обіцяю, що через кілька років після мого призначення наша лікарня стане однією з найкращих в Україні. І на це мені не потрібно 30 років».

Т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Володимир Дзьомбак повідомив, що ситуація мала два шляхи вирішення. Перший – провести повторний конкурс. Другий – зібрати необхідний пакет документів і винести питання про призначення Тараса Мельника генеральним директором ОДКЛ на сесію облради. Вибрали друге.

«Ніби одностайна думка – і від облради, і від ОДА, і від комісій, – сказав у своєму виступі на сесії дитячий травматолог ОДКЛ Євген Ільїн. – Особливо від виступаючих депутатів – дуже красиво! Так було й минулого разу. Чому ж не проголосували? Бо цього разу навпроти тих, хто не віддав свої голоси, стали люди, які воюють зі смертю кожного дня. Ми не відступимо до тих пір, поки нами не буде керувати людина, що може робити свою роботу, а не котра потрібна якійсь політичній силі».

Розгляд тривав близько 15 хвилин. А далі Тараса Мельника затвердили генеральним директором ОДКЛ терміном на п’ять років: «за» проголосували 52 депутати, один утримався та один не голосував. Медики й волонтери зустріли рішення оплесками.

Отже, вітаємо Тараса Мельника, а особливо колектив, який встав за нього горою. Тепер їм точно не вийде нарікати одне на одного – бо все зробили самі, тож треба просто працювати й виконувати обіцяне.

До речі, можна подякувати й депутатам облради – що схаменулися. У соцмережах багато писали про те, що, мовляв, тепер без акцій протесту й тиску на владу нічого не вийде. Це не тепер, це завжди. Їздять на тих, хто мовчить, крадуть, якщо за це не карають, нахабніють там, де більшість боїться.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.