Статті

У Франківську розробили універсальні меблі для ВПО (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Франківська урбаністична платформа Metalab презентувала недорогі функціональні меблі. Їх встановлять у двох об‘єктах, відремонтованих та переобладнаних для ВПО. У базовому наборі – ліжко, стелаж, стіл. Але кількість та модифікація елементів залежатиме від того, скільки людей житиме в кімнаті.

А от як такі типові меблі впишуться в майбутній інтер‘єр колишнього дитсадка на Бандери, бачив “Репортер“.

Меблі Франківськ Metalab

Меблі – практичні, екологічні, недорогі

У невеличкій світлій кімнаті наразі лише ліжко з матрацом, порожній стелаж з вазоном і два крісла. Співзасновниця команди “Ко-хати“, яка й займається переобладнанням колишнього садка, Тетяна Пашинська, каже, цей  комплект меблів розробили саме для переселенців. Старалися, аби вийшло практично, екологічно й недорого. Так вартість ліжка з вільхи вийшла 3000 грн, стелаж – 3400.

Розробили ці меблі учасники команди “Ко-хати”, в якій є архітектори, дизайнери й меблевики.

Ми створили різні комплекти. Зокрема, у дорожчих є варіанти з розкладним столом. Він ще має різні полички та місця для зберігання. Але на дорожчий варіант ми ще шукаємо фінансування, – говорить Тетяна Пашинська. – Ці ліжко та стелажі легко можна зібрати і розібрати. Це зручно під час перевезення. Під ліжком – максимальний простір для складання речей, бо кожен сантиметр важливий. Люди переїжджають з усіма пожитками, а кімнати маленькі, їм немає, де все складати.

До теми: У Франківську обладнують реанімобус для поранених на війні (ФОТО)

меблі для ВПО ліжко

Ліжко з матрацом має висоту 45 см, що дорівнює висоті стільця. Дуже зручно для літніх людей. На такому ліжку можна сидіти, якщо бракує крісел. Можна приставити стіл, аби влаштувати сімейну вечерю. Також через спеціальну конструкцію такі ліжка легко складаються у двоспальне ліжко.

Елементи меблів – взаємозамінні. За потреби можна замінити будь-яку пошкоджену частину.

Меблі закуповують за гроші донорів. Але важливо, що й матеріали, й виробники – місцеві, що підтримує локальну економіку.

Читайте також: Місія «Світло» або ж про волонтерський конвеєр з виготовлення бліндажних свічок

Тетяна Пашинська – співзасновниця проєкту “Ко-хати”

Від ідеї – до виробу

Прототип меблів для ВПО розробили на воркшопі з продуктового дизайну в рамках проєкту “Нова економіка Івано-Франківська(NEF) – підтримка нових кластерів інноваційної економічної діяльності в Івано-Франківську”. Проєкт фінансується в межах програми «Мери за економічне зростання» Європейського Союзу.

Завданням воркшопу було вийти на прототип, зробити креслення, пройшовши весь процес створення продукту від ідеї до готового виробу. Це не лише про проєктування, а й про аналіз виробництва, дослідження потреб, – говорить проєктна менеджерка ГО Metalab Мар‘яна Баран. – Оскільки ми працюємо з перебудовою житла для людей, які цього потребують, то проєктування меблів для ВПО є одним із актуальних запитів. Перші прототипні набори були розроблені для гуртожитку, який ми завершили в кінці липня. Тож на початок воркшопу ми вже добре розуміли користувача, потреби й можливості цього проєкту”.

Меблі придбають для трьох об‘єктів ініціативи "Ко-хати"

Перший прототип таких меблів показав, що працює, що не працює, що треба адаптувати під потреби людей. Наступний крок – замовити ці меблі у більшій кількості, але вже з певними корективами в дизайні. Наразі вже зроблено замовлення на перші 300 одиниць, які закриють потребу в меблях на двох об‘єктах – колишньому готелі на Макухи та колишньому дитсадку на Бандери. Замовлення на третій об‘єкт – гуртожиток у Кам’янці-Подільському – робитимуть згодом.

У проєкті «Нова економіка Івано-Франківська» є напрямок продуктового дизайну, який передбачає розвиток спільноти та сфери загалом у Франківську. В перший рік цього проєкту, який стартував у квітні цього року, плануємо провести 10 різних воркшопів з різними темами. Перший був про меблі, оскільки маємо таку нагальну потребу. Наступні теми передбачають  роботу міцеліум-лабораторії, біодизайн, розробку турнікетів, – пояснює Мар‘яна Баран.

Інноваційний підхід

Мар‘яна Баран – проєктна менеджерка ГО Metalab

Теми визначають спільно з агенцією економічного розвитку PPV Knowledge Networks. Ідеї та проєкти для опрацювання обирають серед розробок та стартапів, які мають потенціал до створення інноваційного продукту.

Проєктування меблів – це не лише актуальна потреба, а ще й розвиток локальної економічної спроможності, – говорить Мар‘яна Баран. – На одному цьому прототипі ми аналізуємо виробничі потужності в місті та адаптуємо дизайн під процеси, аналізуємо ціноутворення, бізнес-модель, як цей продукт можна вивести на ринок. Інноваційність виготовлення меблів полягає і їх доступності в ціновій категорії, використанні локальних матеріалів та залученні місцевого виробництва.

Цей дизайн набору меблів підлаштований під будь-які базові виробничі потужності, аби для кожного виробника як на Прикарпатті, так і по всій країні було зрозуміло, як це зробити й скільки це може коштувати.

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.