Люди Статті

Ігор Крицак та бігуни Франківського півмарафону – люди тижня у “Репортері”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Відзначаємо організатора Франківського півмарафону та усіх, що цієї неділі вкотре перетворили центр міста на одну велику спортивну локацію. Когось позлили, а когось і надихнули на нові старти.

Франківський півмарафон цьогоріч пройшов увосьме. В ньому взяли участь близько 900 бігунів, які долали дистанції у 21, 5 та 10 км. Діти могли пробігти 100, 400 і 1000 м, пише “Репортер“.

Вік наймолодшого учасника можна лише припустити. Але виглядало, що декотрі лише недавно навчилися ходити. Також на дистанціях були бігуни з дитячими візками. Хтось біг по результат, а хтось просто заради самого бігу. Лідерів забігів нагородили грошовими призами, медаль за участь отримали всі.

Люди були і з України і з-за кордону – Данії, Швеції, Великої Британії. Як правило, це ті, хто з тих чи інших причин живе в Україні. Першим півмарафон пробіг Олександр Ченікало, другим був Володимир Юрчук, третім – Олег Озарко. Першою серед жінок та п’ятою у загальному заліку прибігла Валерія Зіненко.

Бігуни стартували на вулиці Незалежності біля драмтеатру. Далі бігли по Січових стрільців, Мазепи, Гординського, Шевченка у парк і звідти назад по Мазепи, Галицькій, Грушевського до Франка. На цих вулицях рук автівок перекрили з 8:00 до 16:00. Також обмежили рух на деяких прилеглих вулицях.

До теми: Викладачка з Франківська пробігла 110 км Татрами та здобула бронзу міжнародних бігових змагань (ФОТО)

Звісно, ж без заторів не обійшлося, як і без невдоволених. Хоча перекривають рух не вперше, перед півмарафоном були попередження про зміну руху транспорту, та й пройтися через центр міста без автівок хоча б у вихідний – не так вже й зле.

«Цього року ми вже не бігли по пішохідній зоні стометрівки, і це добре. Натомість бігли по Січових Стрільців і це було основним нововведенням. Це наступний крок до міжнародної сертифікації траси, для якої важливо, аби весь марафон проходив по шосе, – говорить Ігор Крицак. – Ми маємо велику хвилю негативу і розуміємо, що це шок для містян, бо бігова культура у нас ще не так розвинена, як у світі. А у світі – виходять, вболівають, для них це щастя, радість. Ми крок за кроком прямуємо до тих міжнародних стандартів».

До наступного півмарафону Ігор Крицак планує більше працювати саме з мешканцями міста, які ще не розуміють, що це за подія, чому вона проходить і що тут хорошого для Франківська.

«Надалі будемо інформувати Google maps про те, що буде перекриття дороги в певний час і в певні дати, комунікуватимемо з диспетчерами служб таксі. Це допоможе зменшити хвилю негативу, – каже Крицак. – А серед мешканців будемо виховувати культуру підтримки і вболівання. Будемо облаштовувати пункти для вболівання, організовувати призи для вболівальників, каву, чай. Маємо вже два хороші приклади – диванні вболівальники від громадського ресторану Urban Space 100 та музичні – від гурту «Пенсія». Думаю, десятий ювілейний півмарафон відбудеться за зовсім іншої атмосфери».

Читайте також: Сім’я із залізним характером. Як франківка Тетяна Заведюк після пологів здолала тріатлон (ФОТО)

У всьому світі марафони вже давно проводять у центральних частинах найбільших міст. І звично вони об’єднують містян та стають каталізаторами позитивних змін. Що популярніший забіг, то більше учасників і вболівальників приїде до міста й залишить там гроші, сплативши за проживання, харчування, шопінг. Також реєстрація на відомі марафони є звично вищою, відтак вони можуть дозволити собі благодійні проєкти.

Минулого року всі гроші з благодійного забігу півмарафону в 2 км перерахували на розробку та виготовлення інноваційних питних фонтанчиків у місті. Проєкт фонтанів розробила урбаністична платформа Metalab. За проєктом, для використання фонтану не потрібно нічого торкати руками, тож вони будуть безпечними навіть в умовах епідемії Covid-19.

Питні фонтани вже мають необхідні документи для приєднання до систем питного водопостачання. Залишилося погодити технічні умови. Тож справа – за малим. І цього року на марафоні продовжили добру ініціативу зі збору коштів на питні фонтанчики, аби вони таки з’явились у Франківську.

«Цього року нам вдалося залучити одного глобального партнера. Це компанія Intersport. Також серед спонсорів автомобільна компанія «Альянс ІФ» та будівельна компанія «Благо», – додає Ігор Крицак. – Нам важливо, що бізнес підтримує розвиток спорту, ми починаємо говорити про те, як покращувати спортивну інфраструктуру міста. І не треба чекати, поки держава дасть гроші. Півмарафон може проводити фандрейзинг – коли бізнес покриває витрати на організацію забігів, а гроші з реєстрації йдуть на класні інфраструктурні проєкти. І в цьому може бути хороший потенціал».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.