Статті

Допомога ближнім. Як парафія франківської церкви пече булочки для бідних

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На парафії івано-франківської церкви Святого пророка Іллі біля вокзалу відкрили соціальну пекарню. Тут печуть ароматні булочки, які роздають бідним пенсіонерам і хворим дітям. А ще при церкві щомісяця видають майже тисячу продуктових наборів для знедолених.

Як каже настоятель храму отець Володимир Войтович, так людей наближають до молитви, пише Репортер.

З яблуками та повидлом

У підвальному приміщенні церкви щодня кипить робота. Сьогодні вправна волонтерка Оксана Щерб’як замішує тісто, формує булочки, змащує маслом і ставить у духову піч. У невеликій кімнатці стоїть аромат свіжої випічки.

Ми працюємо щодня з 08:00 – і доки вийде. Стараємось не залишати тісто, щоб не перекисало. Якщо треба другий заміс, то робимо, – пояснює Оксана Щерб’як. – Зазвичай працюємо десь до 15:00-16:00. Вчора було два заміси – разом 200 булок. Переважно печемо листкові булочки з маком, яблуками, повидлом.

Відповідальних за випічку тут двоє, але вони міняються і працюють через день. Але кілька парафіянок допомагають. Сьогодні це Жанна Мельник і Анна Вацеба. Пані Анна – сестра Оксани Щерб’як і саме вона привела жінку сюди волонтерити.

Про біду пані Оксана знає дуже добре: до 2015 року вона мешкала у Горлівці на Донеччині, яка зараз окупована. Виїхати вдалося через рік окупації.

Читайте: Печиво на Майзлях. Як парафіянки церкви у Франківську допомагають збирати гроші на ЗСУ (ФОТО, ВІДЕО)

Оксана Щерб'як
Оксана Щерб’як приїхала до Франківську у 2015 році з окупованої Горлівки

Ми п’ять місяців були без хліба. Та й узагалі такого набачилися, не дай Бог нікому, – пригадує пані Оксана. – Не хотілося їхати, усе нажите довелося залишити там. Я прожила у Горлівці 26 років, приїхала після Харківського педінституту на роботу. Я за фахом учителька початкових класів і дошкільних закладів, працювала у садочку, школі. Але сама родом звідси, з Радчі.

Після того, як пані Оксану з чоловіком вивезли волонтери, їй довелося все починати спочатку в Івано-Франківську. З того часу так і не вдалося отримати своє житло чи хоча б гуртожиток.

Та жінка не опускає рук і допомагає тим, хто потребує. На початку повномасштабного вторгнення плела сітки, потім провідувала поранених військових у лікарні, приносила фрукти. А тепер допомагає у храмі пророка Іллі з булками та продуктовими наборами.

Я вдома пекла торти, рулети, пироги. Зараз уже менше, бо молодший син загинув, а старший живе за кордоном. Тому випікаю тут, – розповідає Оксана Щерб’як. – Недавно спекли булочки для сиріт – десь 200. Три дні тому пекли на замовлення для пологового будинку. Також роздаємо: людям з інвалідністю й дуже старим приносимо самі, а решта приходить до нас. Люди вже знають, що сюди можна приходити, бо отець Володимир багато допомагає – продуктами, одягом.

Читайте: «Бувало, цілували хліб». Як благодійна їдальня «Карітасу» щодня годує місцевих та переселенців (ФОТО, ВІДЕО)

Церква з двома крилами

Відкрити соціальну пекарню допомогли благодійний фонд «Чисті серцем» і Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді. Вони купили необхідне обладнання, а також трохи продуктів для початку – борошно, маргарин та цукор.

До нас завжди приходили люди до храму і просили допомоги, – розповідає отець Василь Войтович. – І серце болить, коли бачиш, що людина бідна, не має, за що жити. Тож ми думали й молилися, як ще можна допомогти, тож Господь послав нам таку думку – відкрити соціальну пекарню.

Володимир Войтович
Володимир Войтович

Частину випічки продають біля церкви.

Виручені гроші йдуть на оплату комунальних послуг пекарні та нові продукти. Бідним булки дають безплатно.

Також уже п’ять років, в останню п’ятницю місяця, біля храму Святого пророка Іллі роздають продуктові набори для бідних. Зазвичай назбирують десь 700-800 пайків. Попит є завжди, адже церква розташована біля вокзалу, де немало тих, хто потребує.

На фасаді наша церква має два крила, – каже Василь Войтович. – Так вона немов летить – бо ми мусимо злетіти до неба, щоб отримати спасіння. Для цього треба два крила: одне – навчання, катехізація дітей, святе причастя, а друге – це допомога ближнім. Як ідеться у Євангелії «Все, що зробили ви для моїх братів найменших, ви мені зробили». Тому ми засновуємось на цих цінностях і навчаємо наших прихожан жити так само.

Читайте: Какао, цукор, ЗСУ. Як на Франківщині діти роблять патріотичні цукерки

З багатьма людьми, які приходять за допомогою, у церкві знайомі особисто, для цього час від часу проводять зустрічі. Так певні, що їм дійсно потрібна підтримка.

Церква Святого пророка Іллі
Церква Святого пророка Іллі розташована неподалік залізничного вокзалу

А перед роздачею продуктових наборів усі разом моляться на вервиці за перемогу й за військових.

Моя ідея була у тому, щоб через роздачу цих пайків наблизити людину до Бога. Є ті, хто навіть не знав «Отче наш» і «Богородицю», а зараз знає і молиться. Тоді ти розумієш, що це велика справа, – каже священник. – У житті дуже важливо у кожному ближньому бачити свою матір, свого брата. Усім неможливо допомогти, але треба старатися. Зробити ті 70-80 продуктових наборів – це вимагає колосальної праці. У нас маленька парафія, але люди дуже згуртовуються навколо допомоги.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.