53-річний Іван Деренько з села Глибівка, що на Богородчанщині, ніколи й не міг подумати, що в один день стане відомим на весь світ майстром, якого будуть дивитися кілька мільйонів людей.
Життя чоловіка раз і назавжди змінило аматорське відео про його мангал, пише Репортер.
Великодній сюрприз
Свою сторінку у Facebook пан Іван створив навесні 2020 року просто для себе. У друзях було близько 900 людей, з якими він особисто знайомий. На Великдень він з дружиною Оксаною просто заради розваги опублікував відео з власноруч змайстрованим мангалом. І через той ролик миттєво став відомим.
«Я ніколи не думав, що моя робота буде такою популярною. Всі долучалися у друзі, питали ціну, хотіли замовити. В годину фіксувалося понад 30 тисяч переглядів, – розповідає Іван Деренько. – Ми були шоковані, бо виставляли відео просто, щоб показати іншим, що ми зробили для себе. А коли почали просити продати такий мангал – я взявся за голову. Яка має бути ціна, де брати матеріал? Я роблю різні речі з дерева та каменю вже 16 років, але ні про який бізнес навіть не думав».
Дуже скоро у нього на сторінці у Facebook було вже 5000 друзів, а там це максимум. Тому вирішили зробити відкриту спільноту, щоб могли долучитися всі охочі. Над назвою довго не думали. Назвали – Майстри Деренько, бо «якщо хтось з родини вмре, то ще хтось точно лишиться». До того ж пан Іван майструє все не сам. Йому допомагає син. Інколи на відео можна побачити також брата майстра, який виготовляє цілющі мазі з бджолиного пилку.
Як і перше відео, кожна наступна зйомка ніколи не була запланованою. Знімали і різне майстрування, і поради для лікування, про допомогу тваринам і бджолярство. З кожним днем їхніми роликами та виробами цікавилось все більше людей. Багато хто писав, що хоче більше відео про життя майстра. Тоді й виникла ідея показувати не лише процес майстрування, а й багато іншого.
«Деколи довго думаю над тим, що можна ще людям зняти, аби їм було цікаво. Але коли іду до бджіл, то ідеї самі приходять в голову», – каже чоловік.
Читайте також:
Медом єдиним. Як пасічник з Франківська доробився до мільйонера (ФОТО)
Усі відео знімає дружина, з якою вони разом уже 29 років. Монтує донька.
Кремезний чоловік з яскравою посмішкою та світлими очима підкорює людей не лише своїми роботами, але й щирістю та відкритістю.
«Я простіший певно від усіх, у мене нема ніякого гонору. Живу як усі люди, ходжу до церкви, роблю роботу. Деколи відчуваю на собі погляди інших, але нічого надприродного», – посміхається майстер.
«Добра, здоровлічка»
Кожне їхнє відео чоловіка завершується однією стандартною фразою, яка швидко стала дуже популярною – «Добра, здоровлічка». Проте, звідки це взялося, він і сам не може пояснити.
«Я завжди бажаю, щоб у всіх все було добре. Може тому так виходить, що добро до мене повертається, – говорить пан Іван. – На додачу, здається, мені допомагають мої родичі – мама й теща, які померли рік тому. Навіть мій син каже, що без чиєїсь допомоги такого не буває».
До теми:
Дерево рук не боїться. Як у цеху “Парасолька” аматори стають майстрами (ФОТО)
Майстри відомі широким асортиментом різних речей. Продають шатківниці, салфетниці, манежниці, набори дощечок, ящики, сапки, мангали різного розміру. Також є велика пасіка, налічує 21 сімейство бджіл, яке живе у спеціальному будиночку. Щоб відпочити з бджолами, часто приїздять гості з інших областей і навіть країн. Серед них були відомі музиканти, адвокати, судді, чиновники. Охочих дуже багато, але на всіх бракує часу, оскільки це довга процедура й велика відповідальність.
Від брусків до мангалів
Усі винаходи майстра полегшують життя людям. Кожну дрібницю постійно вдосконалюють, оновлюють, щось додають, аби зробити процес максимально зручним. Іван з сином виробляють майже все: від брусків і дощечок до великих мангалів та ящиків. Кожну деталь роблять самі.
«Я ніколи не знаю, що придумаю завтра. Кожен виріб – це унікальна історія роботи. Роблю все з душею, отримую від цього задоволення. Я так сильно люблю щось робити, що мене це не втомлює. Приходить в голову ідея – швиденько втілюю в життя. Не можу згадати, щоб я хоч колись злився біля роботи. В мене нема нічого такого, що я б не вмів, тільки тепер на старість вже здає зір. Тому зварюванням займається син», – додає майстер.
Сьогодні попит у них значно перевищує пропозицію. Найбільше в день сім’я відправляла приблизно 50 (!) замовлень. З найпопулярніших – сапки. Відео з їхнім краш-тестом набрало понад 2 млн переглядів.
Проблем з відправкою товару немає, адже всі речі удосконалені та адаптовані до пересилки. До того ж багато людей свої замовлення забирають самі, щоб не упустити можливості ще й поспілкуватися з майстром.
За цей рік у Дереньків сформувався не тільки список постійних покупців, але й цілий легіон фанатів. Люди часто напрошуються в гості, а пан Іван не може відмовити.
Китай біля хати
«Я б дуже хотів зробити лікувальну баню, – каже Іван Деренько. – Брат виробляє цілющі мазі, то ми придумали, що можна було б ними робити такі масажі, щоб позбавлятися від целюліту та й взагалі лікуватися – це моя мрія. Але на її втілення треба дуже багато грошей і часу».
Власного магазину поки у планах немає. Ще до карантину вони з дружиною їздили та самі продавали свої вироби, а вже під час пандемії все набрало обертів через інтернет. Завдяки мережі мангалами й дощечками виробництва Дереньків можуть похвалитися люди з майже десяти країн світу, серед яких і Нідерланди, і США.
«Бувало у нас і таке, що замовлення забирали й не оплачували. Ми віримо людям на слово, тому інколи відправляємо без повної передоплати. Але є й добрі люди. Якось нам в якості подяки, окрім плати за виріб, прислали дуже дорогий сервіз. А ще був випадок, коли надіслали мармур для роботи», – пригадує пан Іван.
Чоловік віджартовується, що у нього біля хати – маленький Китай. Усе через велику кількість інструментів. Та попри це, завжди хочеться купити ще щось нове – аби зробити ще більше чогось цікавого.
Comments are closed.