Цьогорічна вступна кампанія не схожа на попередні – і вимоги інші, і триває довше. Виші та уряд поки вирішують, як навчатимуться студенти з вересня.
Все ж, більшість франківських університетів сподіваються, що студенти навчатимуться офлайн, хоча б першокурсники, пише Репортер.
Університет нафти і газу
У національному технічному університеті нафти і газу навчання для першокурсників почнеться з 15 вересня. Для других-четвертих курсів бакалаврату – з 1 вересня. А магістри підуть на навчання аж з 1 жовтня. Це пов’язано з тим, що вступна кампанія по всій Україні змістилася в часі.
Що стосується формату лекцій та практичних занять, в університеті схиляються до офлайн-навчання.
Ми уже підготувалися. У перші дні війни люди приходили до нас у сховище навіть з сусідніх вулиць, – каже перший проректор ІФТУНГ Олег Мандрик. – Тоді воно ще було недоукомплектоване, а тепер його перевірила комісія, ми зараз виправляємо зауваження. Маємо дуже велике бажання розпочати очне навчання: як в адміністрації університету, так і в студентів.
Все ж, онлайн-форму думають залишити для іноземців, більшість з яких зараз не в Україні. А також для тих, хто здобуває дуальну освіту – тобто в університеті отримує теоретичні знання, а практичні – безпосередньо на виробництві, де працює за фахом.
Читайте: Вступ по-новому. Як абітурієнтам написати вдалий мотиваційний лист
У нас створений координаційний центр дуальної освіти. Для студентів, які працюють по тій спеціальності, на якій навчаються, передбачені певні види онлайн-навчання. Також за індивідуальними графіками зможуть відвідувати пари студенти, які зараз за кордоном, – пояснює Олег Мандрик. – Усім цим студентам ми будемо йти назустріч. А решта – в очній формі. Інженера, буровика, електрика, механіка підготувати онлайн дуже важко. А в аудиторіях у нас прекрасна сучасна матеріально-технічна база, лабораторії, прилади. У результаті – вища якість навчального процесу.
З викладачами проблем немає: з початку війни 20 були за кордоном, половина вже повернулася.
Решту ми моніторимо. Можливо для них зробимо якісь онлайн-лекції. Але це вже будуть вирішувати кафедри, – каже проректор. – Ми все одно плануємо великі лекційні потоки збирати онлайн, задля безпеки. Бо при тривогах одразу вивести в сховище 5-6 потоків по 100 людей – проблематично.
Прикарпатський університет
Для першокурсників Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника навчальний рік теж розпочнеться з 15 вересня. Студенти других, третіх і четвертих курсів навчатимуться з 1 вересня. Старшокурсники – онлайн, а першокурсників сподіваються побачити в аудиторіях.
Звичайно, ми будемо аналізувати ситуацію, але хочемо, щоб студенти першого курсу приходили на пари в офлайні, у звичному режимі студент-викладач, – каже ректор університету Ігор Цепенда. – З 1 жовтня на навчання виходять студенти першого курсу магістратури. Також плануємо, щоб вони зустрілися з викладачем віч-на-віч. Оскільки це початок для них не тільки нового навчального року, а й для більшості ще початок навчання у стінах нового для них університету. Ці тижні мають особливе значення, щоб налагодити навчальний процес.
Для старшокурсників, які теж бажають навчатися офлайн, також буде можливість організувати безпечні умови. У першу чергу, це стосується студентів природничих спеціальностей, які мають багато лабораторних робіт. Під час першого тижня студентам влаштують опитування, щоб визначити, в якій формі буде навчання.
Для планування навчального процесу в університеті врахували не тільки питання безпеки, а й проблеми з опаленням, які очікують українців цієї зими. Тому навіть ті, хто навчатиметься офлайн, відвідуватимуть пари в університеті лише до 30 листопада, далі – всі онлайн.
Після 15 грудня – перехід на самостійну роботу. У січні розпочнеться сесія, – говорить Ігор Цепенда. – А з 6 лютого ми розпочинаємо другий семестр.
Готові лише 11%. Чи зможуть школи на Прикарпатті з вересня навчати учнів офлайн
Медичний університет
В Івано-Франківському національному медичному університеті зараз облаштовують укриття в різних корпусах. Зокрема, у центральному корпусі є протирадіаційне укриття, яке вміщує 700 людей. Воно облаштоване за всіма вимогами. Також по місту університет облаштовує ще 19 укриттів – у підвалах інших корпусів або на перших поверхах. Таким чином у виші готуються до офлайн-навчання, якщо дозволить ситуація – і з безпекою, і з захворюваністю на коронавірус.
Міністерство освіти і науки та міністерство охорони здоров’я прийняли рішення, що ми почнемо навчання з 1 вересня в очному режимі, – каже ректор університету Микола Рожко. – Все буде залежати від обстановки епідеміологічної на той час, коли прийде цей період. До того ще будуть наради у міністерстві освіти, і нам скажуть, яка форма навчання.
За словами ректора, першокурсники розпочнуть навчання з 19 вересня, якщо для цього будуть умови, знову ж таки, через вступну кампанію. Так само поки не прийняли рішення, в якому форматі будуть вчитися іноземці.
Університет короля Данила
В Університеті короля Данила поки не знають, у якому форматі будуть проводити лекції. Зараз рахують, скільки студентів і викладачів є у Франківську, а скільки – деінде. Через тиждень приймуть остаточне рішення.
Ми хочемо зробити для всіх очне навчання. Але спочатку треба визначити, скільки студентів зможуть бути присутніми, – каже перший проректор УКД Михайло Косьмій. – У нас є сховище, яке вміщає практично всіх наших студентів.
У датах початку навчання в університеті теж поки не впевнені остаточно. Але першокурсники таки навчатимуться з 15 вересня. А для студентів коледжу планують організувати навчання з понеділка, 5 вересня.
Авторка: Ольга Романська
Comments are closed.