Недавно в Польщі відбувся чемпіонат Європи з гандболу серед студентських команд, на якому перемогла жіноча збірна України. У складі нашої команди виступили й прикарпатські спортсменки. Із золотими нагородами гандболістки завітали до рідної Городенківської ДЮСШ.
Україну на турнірі представляла збірна Львівського державного університету фізичної культури (ЛДУФК). Основу команди склали спортсменки гандбольного клубу «Галичанка», в тому числі й четверо гандболісток із Прикарпаття. Це троє вихованок городенківського тренера Богдана Алімана Тамара Смбатян, Леся Смолінг, Наталія Савчин, а також коломийська спортсменка Юлія Бережна, вихованка тренера Володимира Гушулея.
Суперниць обходить Наталія Савчин
У чемпіонаті взяли участь 12 команд. Їх поділили на дві групи по шість. Українським гандболісткам протистояли Туреччина, Португалія, Німеччина, Польща і Франція. У фіналі українки зійшлися з господарками змагань, командою з Любліна, та перемогли її 43:26.
За кілька днів трьох чемпіонок уже зустрічали в Городенці. За роки своєї кар’єри вони зіграли в багатьох всеукраїнських та міжнародних змаганнях, побували в багатьох країнах Європи, виступають на найвищому рівні українського гандболу – Суперлізі. Сьогодні з усмішкою згадують, як потрапили у спорт.
Лесю Смолінг на гандбол привів батько, змалечку він розповідав доньці про цей вид спорту, тож дівчинці захотілося спробувати, що ж воно таке. Наталя Савчин в гандбол прийшла пізно, коли Богдан Аліман вже мав сформовану групу. Але якось тренер в школі побачив, що дівчинка на перервах займається на спортивних снарядах, повірив у неї і запросив на секцію. «Найперше хочу подякувати Богдану Аліману, – говорить Савчин. – На тренуваннях він побачив, що маю проблеми з хребтом і зором, і допоміг мені їх подолати. Сьогодні ми всі намагаємося тримати планку, яку поставив наш тренер. Ось зараз влітку маємо збори, набираємо форму перед сезоном».
В атаці – Тамара Смбатян
Із Тамарою Смбатян сталася курйозна історія. Спершу в ДЮСШ її записали як Слободян, так вона числилася тут майже рік. Виправили помилку перед першими змаганнями, коли Богдан Аліман взяв до рук її свідоцтво про народження. У свої 18 років вона вже кілька разів тренувалася із національною збірною. На чемпіонаті Європи серед студентів її визнали кращим гравцем. Секрет успіху гандболістки досить простий. «Щоб досягти результату, треба працювати над собою, – говорить Тамара. – Богдан Аліман – людина, яка вміє зацікавити, затягнути в спорт. Він постійно мене підтримував та вірив у мене. Коли є хороша атмосфера в колективі, тоді й хочеться працювати. Виграєш змагання і хочеться йти далі, до нових досягнень».
Практично на кожних змаганнях городенківська команда виборювала медалі, згадують дівчата. Доводилося поєднувати спорт і навчання, але й з цим спортсменки справлялися. Так Наталя Савчин навіть закінчила школу із золотою медаллю. Сьогодні Смолінг і Савчин є студентками національного університету Львівська політехніка. Смбатян – студентка ЛДУФК. Усі троє грають у львівській «Галичанці» під керівництвом тренера Василя Козара.
Ще три роки тому «Галичанка» була аутсайдером української гандбольної Суперліги. А вже цьогоріч команда стала срібною призеркою. Наступного сезону дівчата хочуть вже чемпіонства. Крім того, «Галичанка» заявилася в Кубок Європейських чемпіонів, тож цей рік буде дуже напруженим.
До теми
Попри успіхи наших дівчат на дорослому клубному рівні, ситуація з гандболом в області — катастрофічна. Як говорить Володимир Левицький, президент обласної федерації гандболу, завдяки ентузіастам гандбол нині культивується в Городенці, Коломиї та Коломийському районі, Івано-Франківську, Рогатині та Снятині. Натомість, кілька останніх років з обласного бюджету на гандбольні секції та змагання виділяли все менше коштів, аж поки цього року показник не дійшов до нуля.
Українки на студентському чемпіонаті Європи
Україна – Туреччина 30:21
Україна – Португалія 32:21
Україна – Німеччина 28:21
Україна – Польща (Краків) (63:18)
Україна – Франція (40:18)
Україна – Польща (Люблін) 43:26
Comments are closed.