В Івано-Франківському фаховому коледжі фізичної культури відбулися всеукраїнські баскетбольні змагання серед ветеранів «Воїни спорту: турнір незламності». Захід організували представники громадської організації «Дружина воїна» спільно з баскетбольним клубом «Говерла» за підтримки Українського ветеранського фонду.
У змаганнях взяли участь команди з Одеси, Дніпра, Фастова, Києва, Вінниці, Житомира, Львова та Івано-Франківська, пише Репортер.
За словами керівниці проєкту «Воїни спорту: турнір незламності» Наталя Дем’яник, турнір такого формату у Франківську відбувається вперше.
Ми націлювалися не тільки на спортивну реабілітацію, а й на психологічне відновлення, – говорить Наталя Дем’яник, – Також – на підтримку не тільки ветеранів, але й їхніх дружин і дітей. Загалом приїхали вісім команд. У кожній – від трьох до п’яти учасників. І майже кожен другий приїхав з дружиною й дитиною. Це загалом приблизно 80 людей.
Серед учасників є ветерани і діючі військові. Хтось був дотичний до спорту, а хтось спортсмен-аматор.
Тарас Сташкевич з Вінниці у минулому професійно грав у баскетбол. Служив у 25 повітряно-десантній Січеславській бригаді. Більше року як звільнився. На турнір приїхав з дружиною та донькою.
З ним у команді військові з різних підрозділів і вже ветерани. Усі свого часу також займалися баскетболом та грали в аматорській лізі.
Зібратись разом – це вже важливо, – говорить Тарас Сташкевич. – І потрошки відходити від війни, а ще займатися баскетболом, то взагалі супер.
Олександр Волков з Одеси приїхав з побратимами з 39 окремої бригади берегової охорони. Каже, усі хлопці бойові, приїхали з позицій. За його словами, спорт допомагає розвантажити голову.
Я служу майже два роки на посаді дронщика, а інші хлопці – артилеристи, – говорить Олександр. – Усі займалися чи займаємось баскетболом. На базі нашої бригади в Одесі створена баскетбольна команда, яка бере участь у чемпіонаті міста. І там грають діючі військові, а також хлопці, в минулому професіонали. І навіть коли приїжджаємо до Одеси у відпустку, то завжди десь граємо в баскетбол.
Анастасія Артьомова також з Одеси – вона дружина військового. Її чоловік Денис також з 39 бригади. Йому у липні виповниться 20 років. На війні він другий рік, відколи йому виповнилося 18.
Я дуже рада, що організатори зробили таку можливість – дати військовим відчути, що, окрім війни, є ще життя, – говорить Анастасія. – Я дуже рада, що мій чоловік не сидить 24/7 десь в окопах, а може відчути, що таке насправді життя. Я дуже вдячна таким людям, які допомагають, які пам’ятають про всіх військових та організовують такі заходи. Якщо є нагода, їх потрібно робити як можна більше.
Також Анастасія наголошує, що за будь-якої нагоди потрібно нагадувати про військовополонених.
На усіх заходах, на усіх подіях, аби країна не забувала, щоб про них кричали, – говорить вона. – Адже вони стояли за нас. Хлопці з «Азову», яких, на жаль, не міняють. Та й взагалі про всіх військовополонених. Ми дуже чекаємо всіх.
Переможцями турніру стала команда морпіхів з Одеси. Друге місце – у ветеранів з Житомира, третє вибороли кияни.
Також змагання були і для дружин військових, і для дітей.
За словами заступниці виконавчого директора Українського ветеранського фонду Анастасії Ращенко, вони підтримують різні громадські ініціативи, організації та конкурсні програми, які сприяють реінтеграції, соціалізації та адаптації ветеранів до цивільного життя.
Сьогодні організатори – це одні з переможців конкурсу, – говорить Ращенко. – Такі змагання – не стільки про змагання і про спорт, скільки про можливість відновлення, перемоги над собою, братерство й підтримку один одного.
Турнір є лише частиною триденної програми. Після баскетбольних матчів ветерани разом із рідними вирушили на дводенний ретрит до Яремче. Там на них чекають заняття з реабілітологами та психологами.
Авторка: Світлана Лелик
Comments are closed.