Соціум

Зупинка “Карпатнафтохіму” загрожує Калущині катастрофою

Google+PinterestLinkedInTumblr

1 грудня у Калуші відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Основне питання порядку денного — про недопущення виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з зупинкою виробничих потужностей ТОВ «Карпатнафтохім», повідомляють “Вікна”.

Карпатнафтохім новини Прикарпаття

Як повідомив заступник гендиректора ТОВ «Карпатнафтохім» Ярема Рудик, на підприємстві зараз склалася критична ситуація. З початком війни підприємство зупинило виробничу діяльність через колапс логістики: припинилося постачання сировини. Працювали й поки що працюють лише допоміжні цехи, зокрема, очищення стоків, води і каналізації (підприємство забезпечує централізоване водопостачання частини Калуша), розподілу повітря.

Виробництво фактично працює в режимі критичної інфраструктури і підтримує належні умови зберігання залишків сировини та продукції.

Керівництво підприємства попередило, що така ситуація може загрожувати екологічною катастрофою та соціальним вибухом. Наприклад, на підприємстві зберігаються як залишки сировини, так і готової продукції, зокрема небезпечні етилен, вінілхлорид, дихлоретан тощо. Якщо ТОВ «Карпатнафтохім» не зможе підтримувати належні умови їхнього зберігання, то можливі аварійні ситуації і це може призвести до фатальних наслідків для цілого регіону.

Читайте: Як “Станіславський борщ” нагодував 125 000 захисників на фронті (ФОТО)

За словами Яреми Рудика, з травня проти ТОВ «Карпатнафтохім» порушують кримінальні справи: одну порушили у травні, другу — у червні. Відповідно, суд арештував майно підприємства. Останньою краплею став арешт 30 листопада усіх рахунків «Карпатнафтохіму». З них дозволено платити лише податки. Відтак під загрозою опинилася робота критично важливих цехів.

На засідання комісії від колективу також виступив голова профспілкового комітету ТОВ «Карпатнафтохім» Олег Кушлик. За його словами, ситуація загрожує серйозними наслідками регіону. Зокрема, соціальним вибухом: без зарплат і забезпечення залишаються сім’ї як працівників ТОВ «Карпатнафтохім», так і пов’язаних з ним підприємств.

При чому, за словами Олега Кушлика, 100 працівників «Карпатнафтохіму» воюють і захищають Україну. Ще у 200 працівників пішли на фронт дружини чи чоловіки.

На підприємстві загалом працює близько 2600 людей, які до листопада включно вчасно отримували зарплату. Поки що нікого не скоротили, однак подальші перспективи є сумнівними.

Читайте: СБУ перевірила жіночий монастир УПЦ МП на Закарпатті – знайшли багато “цікавого”

Міський голова Андрій Найда доручив представникам ТОВ «Карпатнафтохім» підготувати карту усіх ризиків. Оскільки йдеться не лише про загрози для Калуської громади, а для цілого регіону — питання невідкладно винесуть на засідання регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

У своєму рішенні міська комісія ТЕБ і НС вказала на те, що, враховуючи хімічну небезпеку ТОВ «Карпатнафтохім», зупинка цехів може привезти до аварійних ситуацій і це матиме катастрофічні наслідки для життєдіяльності Калуської громади. Тож вирішили готувати звернення до голови обласної військової адміністрації Світлани Онищук щодо невідкладного розгляду питання на регіональній комісії ТЕБ і НС і Раді оборони області.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.