Політика

СБУ перевірила жіночий монастир УПЦ МП на Закарпатті – знайшли багато “цікавого”

Google+PinterestLinkedInTumblr

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні заходи на території Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ МП на Закарпатті. Про це повідомила пресслужба СБУ, пише Репортер.

СБУ перевірила жіночий монастир УПЦ МП на Закарпатті_1

За даними пресслужби, що понад 20 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа.

Читайте: Поліція Франківщини оприлюднила резервні номери телефонів

Співробітники спецслужби знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів. Більшість літератури – авторства російських діячів і видана російськими друкарнями.

Серед виявленого – книжки ксенофобського змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. У знайдених брошурах заперечується право України на незалежність і наголошується, що Росію, Україну та Білорусь “нельзя разделить”, – йдеться у повідомленні.

СБУ перевірила жіночий монастир УПЦ МП на Закарпатті_3

За даними спецслужби, попри заборону керівника єпархії, в монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха РПЦ Кирила Гундяєва, який “благословив” російських військових убивати українців.

Навіть розробили так звану “пам’ятку”, де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У випадку непокори – залякували “бути відстороненим від усякого священства”.

Читайте: Цьогоріч Різдво на Прикарпатті переносити не будуть

Також під час заходів знайшли тексти проросійських пісень, якими прославляли “русскую землю” і закликали до “пробуждения матушки-Руси”.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.