Люди

Цьогоріч Різдво на Прикарпатті переносити не будуть

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього року особливо загострилися обговорення про те і як українцям відзначати Різдво і чи доречно парафіям УПЦ та УГКЦ переходити на грегоріанський календар.

У студії ОТБ “Галичина” представники УГКЦ та УПЦ повідомили, що Різдво відзначатимуть 7 січня і переходити на новий календар поки не планують. 25 грудня експериментально лише на один день відійдуть від прийнятого календаря, вийдуть з посту, аби й цього дня відзначити Різдво. Це допоможе зрозуміти, наскільки громада готова перейти на новий календар, пише Репортер.

Нагадаємо, 18 жовтня Священничий синод ПЦУ прийняв рішення “Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 року”. Цим рішенням громадам пропонують на місцях визначитися, чи хочуть вони відзначити Різдво Христове 25 грудня.

Втім, повністю переходити на новий календар поки не пропонують.

Це не прояв бажання однієї людини, це має бути проявом бажання більшості. Більшість може запропонувати відзначити свято Різдва 25 грудня. На цей день громада звільняється від посту, але, крім того святкування 7 січня не скасовується. 7 січня буде святкуватися усією православною церквою України, – говорить отець Ярослав Чорний, прессекретар Івано-Франківсько-Галицької єпархії ПЦУ.

Тож у тих, хто вирішить відзначити Різдво 25 грудня, по факту буде два Різдва. За словами отця Ярослава, до Івано-Франківсько-Галицької єпархії такого бажання святкувати Різдво 25 грудня від жодної громади ще не надійшло.

Різдво – це не один день. До нього прив’язано багато інших свят. І коли ми говоримо про календарну реформу, то на сьогодні це просто можливість відсвяткувати Різдво з усім світом, аби просто побачити, чи люди готові до цього, – додає отець Ярослав.

Водночас парафія Криворівні на чолі з отцем Іваном Рибаруком прийняли рішення відзначати свято за Григоріанським календарем – 25 грудня. Інші свята згодом також планують змістити на 15 днів.

Отець Іван Стефурак, керівник департаменту інформації Івано-Франківської єпархії УГКЦ каже, те, що зробило ПЦУ – відкриває можливості діалогу.

Сьогодні ми мусимо запитати себе – це об’єднає нас чи навпаки. Ми вже вчора готові, але тільки в єдності. В контексті війни треба, аби всі визріли, – каже отець Іван.

Отець Ігор Пелехатий, парох церкви Найсвятішого Серця Христа Чоловіколюбця, розповідає, що його парафія щорічно практикує Різдвяну Богослужбу 25 грудня з часів майдану – з 2014 року.  І жодного заперечення з боку парафіян не було.

Я попередньо готую людей, що ми будемо відзначати  Вселенське Різдво і люди цю новину зустрічають з великою радістю. Вони звикли до Різдвяної Богослужби 25 грудня, – каже отець Ігор Пелехатий. – І святкуємо і наше Різдво на два тижні пізніше. Одна церква може, звісно, вийти з ініціативою святкувати весь церковний рік за григоріанським стилем, але вийде трохи дисонанс.

Каже, людям треба відкривати правду про праведність григоріанського календаря, який приведений до астрономічних норм, і за яким святкують в усьому світі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.