Соціум

Земельні ділянки, що нелегально обробляються, будуть поверненні у комунальну власність Франківської громади, – Вітенко

Google+PinterestLinkedInTumblr
Земельні ділянки, що нелегально обробляються у новоприєднаних селах Івано-Франківської тергромади, будуть поверненні у комунальну власність. Ці землі обслуговуватиме комунальне підприємство «Франківськ-агро».

Про це в ефірі на ТРК «Вежа» розповів заступник міського голови Микола Вітенко, пише Репортер.

 Микола Вітенко

За його словами, Департамент комунальних ресурсів вже здійснив обстеження фактично усіх ділянок, котрі були передані тергромаді з державної власності у комунальну.

«Левову частку земель Держкомзем передав громаді ще до початку цього року, ще частину – весною. Загалом МТГ отримала 535 га. Хочу зауважити, що більшість земель обробляються на незрозумілих договірних відносинах. У частині сіл, які приєднались до МТГ, свого часу було проведено так звані аукціони з права довготермінової оренди. Загальні поступлення до міського бюджету за користування орендарями цими землями (понад 250 га) складають всього 340 тисяч гривень на рік. Це – мізерна цифра.

Відповідно, на передостанній сесії міська рада створила КП «Франківськ-агро». Підприємство повинно курувати і обслуговувати, в першу чергу, ті землі, які передав нам Держкомзем. На останній сесії міська рада прийняла ряд рішень щодо складання проекту землеустрою на вже закріплених за цим підприємством земельних ділянках та іншої технічної документації.

На наступний рік, маю сподівання, частину цих земель засадимо посівними культурами. Зараз визначаємо, власне, які ці культури мають бути – в залежності від характеристик ґрунтів», – розповів заступник міського голови.

Микола Вітенко зауважив, що серед пріоритетів міської влади раціональне використання земельних ресурсів.

«Міська влада готова ставити на цих ділянках сонячні батареї, вирощувати ягоди, створюючи тим нові робочі місця. Нині ведемо роботу над розширенням земельного резерву у громаді», – додав профільний заступник очільника міста.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.