Міністерство освіти і науки України має намір запровадити систему студентських грантів для абітурієнтів уже з вересня 2024 року із метою посилення державної підтримки розвитку якісної освіти. Що вищий бал із зовнішнього незалежного оцінювання чи національного мультипредметного тесту здобуде потенційний вступник, то більшу суму грантової підтримки він зможе отримати.
Студент співфінансуватиме витрати на навчання або, будучи представником вразливих верств населення, матиме змогу на пільгове кредитування чи соціальний грант. Так, про ці нововведення повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький:
Система державного замовлення збережеться для тих спеціальностей, які потрібні для державного сектору економіки: лікарі, вчителі, атомні енергетики тощо. Для інших держава має забезпечити можливості здобуття освіти за вільним вибором.
На думку Михайла Винницького, підвищенню якості освіти сприятиме конкуренція між ЗВО за вступника, який отримав державний грант.
Допоки МОН України скорочує кількість бюджетних місць, грантові програми Фонду імені отця Івана Луцького Університету Короля Данила наввипередки змінам уже тривалий час, із 2017 року, сприяють втіленню освітніх мрій обдарованого та розумного молодого покоління. Тобто понад шість років абітурієнти УКД мають можливість здобути освіту за омріяним напрямком, реалізуючи унікальні умови навчання.
Завдяки Фонду студенти УКД можуть навчатися на популярних і престижних спеціальностях абсолютно безплатно чи з частковим грошовим внеском. Скажімо, оплата за навчання в Університеті здійснюється, опираючись на чітко встановлену модель: оплата 100%, 50% або 25% вартості навчання в УКД. Кожен із призерів також може отримати певну грошову винагороду й цінні подарунки від організаторів та партнерів. Такі можливості неабик стимулюють студентів максимально набувати професійні навички упродовж усього навчання.
Чимало студентів завдяки фондовій підтримці вже стали професіоналами в різних галузях, проте отримати грант на навчання в УКД можна тільки за конкурсним відбором, що дає змогу кращим вступникам апробувати свої знання та вміння. Натомість Університет зусібіч підтримує молодь, створює умови для творчого зростання і забезпечує якісну освіту найдостойнішим представникам, які надалі працюватимуть на благо своєї держави.
Із часу впровадження в УКД грантової системи вже понад 720 студентів, які підтвердили високий рівень знань результатами ЗНО / НМТ, стали переможцями конкурсів і грантів, отримали можливість навчатися безкоштовно. Наприклад, понад 160 абітурієнтів стали студентами Університету, оскільки склали ЗНО / НМТ на високі бали, а от 249 школярів вступили в УКД, завдячуючи участі в конкурсах та грантах, які існують у межах програми Фонду імені отця Івана Луцького, а саме: «Школа має талант», «Кубок Короля Данила» і «Моє місто майбутнього», «Тематична листівка». Актуальними також є конкурси з української мови, географії, математики, права, історії, які відбудуться в березні 2024 року, та інші.
Університет Короля Данила повсякчас реагує на виклики сьогодення та розуміє важливість підтримки обдарованих і творчих молодих людей. Зокрема, УКД створює безліч можливостей для їхньої професійної реалізації. Функціонування Фонду імені отця Івана Луцького здійснює таку підтримку. Завдяки цьому Фонду студенти отримують шанс на здобуття якісної освіти безплатно, – зазначає ректор УКД Мирослав Луцький.
Укотре Університет Короля Данила пропонує та втілює зразковий підхід до надання освітніх послуг крізь призму світового досвіду, зокрема й чинних грантових програм. Це свідчить, що УКД є лідером у прогнозуванні потреб освіти як якісної передумови формування висококваліфікованих фахівців.
Читайте: У Франківську пройшов ІІ Прикарпатський юридичний форум УКД
На правах промо
Comments are closed.