“Перший добровольчий хірургічний шпиталь” раніше був клінікою пластичної хірургії “Брасс”. Її відкрив Станіслав Онищук наприкінці 2021 року, за кілька місяців до повномасштабної війни.
Втім 24 лютого 2022 року проєкт вдалося переформатувати на добровольчий шпиталь, який уже понад три роки допомагає військовим у лікуванні та відновленні, пише Репортер.
Ми планували такий заклад за містом для пластичних, естетичних операцій. Але клієнтів було недостатньо і ми не розуміли, що не так. Тепер я знаю: відчуття війни уже було, тож люди відкладали такі “не нагальні” операції, – розповідає Станіслав Онищук.
З початком повномасштабного вторгнення лікарі “Брассу” вирішили допомагати військовим, пораненим на війні. Майже весь лікарський склад оновився, долучалися люди з різних міст України, а також із-за кордону. На щастя, німецькі партнери, які допомогли з відкриття клініки пластичної хірургії, з розумінням поставилися до зміни діяльності медзакладу.
Було б неправильно з мого боку не скористатися уже збудованою лікарнею, хоч і невеликою. Це був мій вклад у перемогу, – каже керівник шпиталю. – Я тоді ще навіть не знав, чи є схожі ініціативи в Україні. Наскільки мені відомо, зараз схожі є, але щоб саме хірургічний стаціонар, з операційною, палатами інтенсивної терапії, куди можуть приходити поранені й отримувати високоспеціалізоване лікування, таких немає.
Перші пів року лікарі Першого добровольчого хірургічного шпиталю працювали майже без зарплат. Зараз з фінансуванням закладу найбільше допомагає міський бюджет, а також – деякі благодійники і грантодавці.
Зараз у Першому добровольчому хірургічному шпиталі – 14 ліжкомісць. Але лікують більшу кількість пацієнтів водночас.
Практично завжди останній рік ми вдвічі переповнені, – каже Станіслав Онищук. – У нас від 25 до 35 людей лікується постійно. Ті, хто живе у Франківську або неподалік просто ночує вдома, а приїжджає до нас на процедури на денному стаціонарі. На жаль, часто доводиться записувати в чергу.
Тому основна потреба – це збільшення приміщення. Наразі селищна рада виділила ще одну ділянку шпиталю, тож тут надіються знайти грантодавців і побудувати ще одне приміщення для стаціонару.
Також на вулиці Леся Курбаса, 6 працює “Ветеранський простір” від шпиталю. Тут для військових, ветеранів та їхніх сімей влаштовують курси, тренінги, допомагають з працевлаштуванням. Також є можливість отримати психологічну допомогу. Також це місце можуть орендувати інші громадські організації під свої події.
Більше читайте: «У них тонше сприйняття світу». Як у Франківську пораненим військовим повертають жагу до життя
Comments are closed.