Соціум

“Залиште первоцвіти весні!”,- у Галицькому нацпарку попереджають про штрафи за зірвані квіти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Первоцвіти – це група рослин, квіти яких розпускаються ще до того, як зійшов сніг. Представники Галицького національного природного парку закликають не зривати ці весняні квіти.

Однією з головних причин є те, що більшість із цих квітів занесені до Червоної книги.

Підсніжник білосніжний, проліска дволиста, білоцвіт весняний, медунка м’яка, печіночниця благородна, сон великий та сон розкритий, горицвіт весняний, рябчик шаховий, анемона дібровна – це не повний перелік тих первоцвітів , які ростуть у Галицькому національному природному парку.

“Хоч у деяких місцях нашого краю первоцвіти є досить поширеними, та загалом вони є рідкісними. Більшість з них занесені до Червоної книги, тобто підлягають суворій охороні. Їх не можна зривати.
Порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних видів рослин та таких, що перебувають під загрозою зникнення, занесених до Червоної книги України, тягне за собою дисциплінарну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно з законом України. Адміністративні стягнення сягають сум від 340 грн до 510 грн. Додатковий штраф який накладається за кожну зірвану трав’янисту рослину становить від 49 грн”, – повідомила прес-служба ГНПП.

В останні роки Галицьким національним природним парком проводиться екологічна акція «Первоцвіт», На ній вони намагаються привернути увагу громадськості до проблеми охорони цих рослин. Представники ГНПП пропагандують відмовитись зривати чи купувати первоцвіти.

“Звичайно штрафи за зривання та продаж первоцвітів є вагомим засобом їх охорони . Однак , головним у кожного з нас повинно бути почуття відповідальності за майбутнє нашої матінки Землі, усвідомлення єдності людини і природи, бажання залишити для наших нащадків первобутність природи з її видовим різноманіттям і багатством”, – додали на завершення у ГНПП.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.