Соціум

Забракло 17 см. Як в обласній лікарні рятують ногу пораненому захиснику (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Внаслідок поранення у лівій нозі захисника Андрія забракло 17 сантиметрів кістки. Ногу хотіли ампутувати, але він рухав пальцями і стопою, тож вирішили зберегти. Встановили спеціальний апарат, яким витягують кістку з двох боків, щодня його підкручують по міліметру й натягнули вже до 6 см. Щоб кістки «зустрілися» потрібно ще приблизно три місяці. Про те, як пораненому захиснику рятують ногу, розповіли у Обласній клінічній лікарні. 

До теми: В Івано-Франківській ОКЛ військовим повертають слух

Нога ще не функціонує, але Андрій запевняє, що не падає духом. Він ще й підбадьорює сусідів по палаті, якщо у когось починаються депресивні настрої на кшталт «краще б мені в голову прилетіло, ніж я інвалід тепер».

Головне – шукати позитив, не зациклюватися на поганому, – каже військовий. – Мене поранило, а могло й вбити. Якщо Бог урятував, значить у Нього на мене є плани.

Андрій родом з Умані. У лікарні – понад рік. Два тижні тому встиг тут й одружитися. Каже, що давно хотів, але не просто так, а щоби почуття були…

Ще й сам не можу в це повірити. Не думав, що здатен на таке, – усміхається Андрій.

рятують ногу в ОКЛ

Знайомство з Аллою відбулося у ТікТоці. Вона приїхала його навідати й на третій день Андрій поїхав шукати у центрі Франківська ювелірний магазин, щоби придбати обручки.

Дружина – з Хмельниччини. У неї є син, який зараз у полоні, він – «азовець». В Андрія також є син, якому дев‘ять і наразі він з його батьками.

У відділенні травматології всі радіють за Андрія, поздоровляють, жартома чи всерйоз кажуть, що невдовзі очікують на поповнення, а якщо буде знову син, то назвуть на честь лікаря-травматолога Зоряном, – повідомляють в ОКЛ.

Військовий вважає, що ставши до лав ЗСУ, зробив те, що мав.

Я пішов захищати свою родину. Я не пішов за Петра чи Василя, а за свою сім’ю. Так кожен повинен робити. Але у мене є знайомі, які ховаються. Це їхній вибір, – каже чоловік.

Травматолог Андрій Голинський запевняє, що для Андрія все завершиться позитивно.

Остеогенез буде повноцінний. Зараз ми подовжуємо ногу, нарощуємо кістку, результативність є, а нагноєнь немає. Процес регенерації задовільний, тільки потребує часу, – каже травматолог.

Надалі Андрія чекає реабілітація.

Хоча контрактур в колінному суглобі немає, рухи ноги мають бути в повному обсязі. Неврологічний статус в Андрія по стопі ми вже не повернемо. Нерв залишився десь на полі бою разом зі шкірним і м’язевим клаптем. Рухи пальцями обмежені, але є. Тобто рухати він нею буде, – підсумовує лікар.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.