Соціум

З січня прикарпатцям по-новому нараховуватимуть плату за доставку газу

Google+PinterestLinkedInTumblr

Українці цілий рік сплачують фіксовану суму за доставку газу (т. зв. абонплата). Ця сума залежить від двох показників: тарифу тієї компанії, яка займається розподілом газу, а також кількості газу, яку використано з жовтня 2021-го до жовтня 2022-го.

З 1 січня усім споживачам прийдуть оновлені суми у платіжках. Для деяких українців платіжка за газ у 2023 році може знизитись, оскільки вони зменшили споживання газу у порівнянні з попереднім газовим роком, тож платитимуть за розподіл менше. Хто ж навпаки спалив більше, побачить у платіжках і більші цифри. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, пише Репортер.

Прикарпаття, плата за доставку газу

Газова компанія для розрахунку плати за доставку зважає на те, скільки кубометрів використано з жовтня позаминулого року до жовтня минулого року. Отриману суму ділять на 12 та множать на тариф. Сам тариф на розподіл під час війни не змінюється, оскільки Президент підписав мораторій на підвищення тарифів. Тож чинні тарифи залишаються актуальними до закінчення воєнного стану та шість місяців після його завершення, – йдеться у повідомленні.

Споживачі не можуть не платити за доставку. Тож навіть якщо вони не проживають у квартирі чи будинку, але він підключений до труб, все одно будуть вимушені заплатити за послугу.

Читайте також:  Данилові торби. Як дев’ятирічний франківець шиттям заробив 25 тис грн для ЗСУ (ФОТО)

У такому разі вони сплатять за обов’язковий мінімальний об’єм газу:

  • для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі – 39 кубометрів газу на рік;
  • для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі – 126 кубометрів газу на рік;
  • для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, зокрема – для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим – 314 кубометрів газу на рік.

Нагадаємо, що для різних облгазів тарифи різняться. Це залежить від ряду факторів: від регіону, кількості споживачів та розміру витрат для забезпечення функціонування мережі.

Тариф на розподіл газу на 2023 рік становить:

  • Івано-Франківськгаз – 2,23 грн/м куб;
  • Тисменицягаз – 2,39 грн/м куб.
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.