Відео Соціум

З історичної кам’яниці у Франківську почали вручну знімати ліпнину (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
З кам’яниці на площі Ринок, 5 розпочали знімати старовинні елементи декору.

Будинок розберуть вручну, а потім відтворять з повним збереженням фасаду.

За словами архітектора-реставратора Романа Бончука, серед елементів, які гарно збереглися, капітель з випаленої глини. Ліпнину, яка розсипатиметься при демонтажі, переедадуть до краєзнавчого музею міста, а також зберігатимуть у реставраційних майстернях, йдеться в сюжеті UA:Карпати, пише Курс.

Архітектор-реставратор Ігор Панчишин каже, що в даному випадку краще відтворити всі архітектурні елементи будівлі з сучасних матеріалів. Його бентежить, що проект відбудови не обговорювався у професійному середовищі.

Другим етапом будівельних робіт стане демонтаж даху. Під час відновлення будівлі його перетворять на мансарду.

За словами представників інвестора приватної підприємиці Оксани Хованець та підприємства “Стан плюс” Тараса Хованця, вперше за дозволом на ці роботи звернулися чотири роки тому. Наразі підписаний інвестиційний договір між міськвиконкомом та приватними підприємцями. Інвестори зобов’язалися після реставрації передати п’ять квартир у власність міста. Ще дві квартири у будинку приватизовані.

Згідно інвестиційного договору, будівельно-реставраційні роботи мають бути завершені за три роки.

Нагадаємо, кам’яниця на площі Ринок, 5 зведена 1870 року. Фасад її ще тримається, але сам будинок вже більше схожий на руїни.

27 квітня 1904 року тут народився Артур Бернс, який згодом став одним із найвпливовіших фінансистів світу, радником кількох американських президентів, головою Федеральної Резервної Системи США у 1970-х роках.

Ще у 2005 році спеціалісти Львівського науково-реставраційного інституту “Укрзахідпроектреставрація” провели детальне дослідження стану будівлі на площі Ринок, 5. Вже тоді її стан визначили як аварійний, а фізичний знос становив 68%. У висновку йшлося, що “існуючий стан конструктивних елементів не може гарантувати безпеку при подальшій експлуатації будинку”. Тож інститут рекомендував повну перекладку будинку з його відтворенням.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.