Соціум

З 21 грудня у мікрорайонах Франківська працюватиме польова кухня. Графік

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Івано-Франківську у тестовому режимі запрацювала польова кухня біля ліцею №17, що на Набережній. А з 21 грудня польова кухня їздитиме мікрорайонами міста. Її запускають перш за все для літніх людей та для тих, хто не матиме змоги у час повного блекауту приготувати собі їжу. Міський голова обіцяє, голодним не залишиться ніхто, пише Репортер.

На Набережній в меню була перлова каша з м’ясом, хліб та гарячий чай. П’ятикласники одразу посмакували стравами. Кажуть, смачно, а після уроків ще й доречно.

На приготування обіду пішло 33 кілограми каші і 35 півлітрових банок м’ясних тушкованок. І буквально за кілька годин польова кухня може нагодувати кілька сотень людей гарячою та поживною їжею. Працює ця установка незалежно чи є електрика, чи її немає.
Заряджається від генератора, закачуємо повітря, розпалюємо, заливаємо воду і приступаємо до роботи. Ми можемо підтримувати і чай гарячий подавати, і кашу смачну дуже. Люди голодні не будуть, – говорить пожежник-рятувальник Івано-Франківської міської аварійно-рятувальної служби Любомир Каспрук.

На такому мобільному пункті харчування можна випікати хліб, смажити картоплю-фрі та котлети.

 Якщо готувати кашу з м’ясом на усіх чотирьох конфорках, то за один раз можна нагодувати і до 800 мешканців. Їздитиме у випадку блекауту такий мобільний пункт харчування по всіх мікрорайонах міста та всієї громади.
«Це мобільний пункт харчування гарячого приготування їжі «Керхер». Дуже практичний, досить економний. Ми маємо можливість такою кухнею приїжджати в будь-яке місце не тільки в місті Івано-Франківськ, але й по всій територіальній громаді. Коли готується, то працюють всі комфорки, які в нас є. Це приблизно до трьох годин і ми маємо готовий вихід продукції», – розповідає начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло.

Цього разу польова кухня виїхала у тестовому режимі

У такий спосіб перевірили, наскільки швидко і чи взагалі реально організувати підвіз гарячої кухні у найкоротші терміни у випадку надзвичайної ситуації.
«Важливо було спробувати, дізнатися, скільки порцій ми можемо зробити. І як ми можемо врятувати людей в разі блекауту. Ми бачимо, що в цьому районі теж дуже часто виключають світло. І організовуємо для того, щоби люди могли поїсти, десь попити чаю. Навіть собі гарячої каші взяти додому. Маємо вже певний тест, будемо використовувати, будемо по мікрорайонах годувати людей», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
У мерії кажуть, це має стати порятунком для літніх людей та для тих, хто не матиме змоги у час повного блекауту приготувати собі їжу. Страви польової кухні як і сама ідея їх довозу по мікрорайонах мешканцям сподобалась.

За словами міського голови Руслана Марцінківа, у разі оголошення надзвичайної ситуації, польова кухня одразу розпочне свою роботу в Івано-Франківській громаді. Разом із тим він вже анонсував графік роботи польової кухні в мікрорайонах міста. Меню щоразу обіцяють різноманітне. Локації будуть змінюватись. Орієнтовний час роздачі їжі 12:00

Впродовж тижня польова кухня працюватиме за таким графіком:

  • середа, 21 грудня – мікрорайон БАМ, сквер (вул. Мазепи, 169/2);
  • п’ятниця, 23 грудня, – перехрестя вулиць Бельведерська – Довга;
  • неділя, 25 грудня, Галицька, поблизу будинку 124;
  • вівторок, 27 грудня, район ОСББ “Китайська стіна” (вул. Хоткевича, 54);
  • четвер, 29 грудня, мікрорайон Каскад (район Гранд базару, Стуса, 17А);
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.