Соціум

Як знайти вільні місця в дитсадках Франківська: 5 питань до міської влади

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У серпні в одному з ефірів на радіо “Західний полюс” міський голова Руслан Марцінків повідомив, що в дитсадках Франківська є вільні місця. Мовляв, не всі дитсадки будуть заповненими через те, що багато франківок з дітьми виїхали за кордон.

На ділі ж батьки нарікають, що місць немає. І навіть ті діти, які раніше мали шанси потрапити до дитсадка, залишаються вдома, якщо хоча б один із батьків не працює. Як знайти вільні місця в дитсадках Франківська, дізнавався Репортер. На запитання відповідає заступниця міського голови Вікторія Дротянко.

З 1 вересня в Івано-Франківську відкрилося 40 ДНЗ. Наразі садки можуть відвідувати лише ті діти, чиї батьки служать у ЗСУ або мають офіційну роботу. Чи поширюється це правило, якщо дитина виховується у неповній сім’ї?

Так, дитсадки можуть відвідувати лише ті діти, чиї батьки працюють або служать. Це правило поширюється і на дітей, які виховуються у неповній сім’ї. Мама чи тато повинні принести не тільки довідку з роботи, а й інший документ, який підтверджує, що вона/він самостійно виховує дитину.

Обмеження були введені через кількість місць в укриттях. Але ми працюємо над збільшенням місць. Плануємо, що з 1 жовтня відвідувати дитсадки зможуть усі охочі.

Чи є зараз у садках вільні місця через те, що частина франківок з дітьми виїхала за кордон?

Ми не можемо відрахувати дитину з дитсадка, якщо вона виїхала за кордон. Для цього немає законних підстав. Місце може звільнитись тільки тоді, коли батьки скасують свою заявку до садочка. Але потрібно розуміти, що наразі заклади дошкільної освіти можуть відвідувати тільки діти працюючих батьків. І кількість цих дітей залежить від вмістимості укриття в закладі.

Як людям дізнатися про наявність вільних місць у дитсадку? Хто може претендувати на них? Куди потрібно звернутися і з якими документами, аби потрапити на вільні місця?

Інформацією про вільні місця володіє безпосередньо керівник закладу. Щоб потрапити на вільне місце, слід звернутись до керівника закладу або в департамент освіти та науки (кабінет 206 щовівторка та четверга). Робочі години департаменту з 8:00 до 17:15, з 12.00 до 13.00 – обід.  Також можна писати на Facebook сторінку департаменту.

Читайте: 10 відповідей на запитання франківців про щеплення дітей перед садочком і школою

Вісім дитсадків наразі ще не працюють з різних причин. Скільки з них запрацює з 1 жовтня і скільки ще дітей вони зможуть прийняти? Чи зможуть з 1 жовтня претендувати на садок батьки, які не працюють?

Ми працюємо над тим, щоб відкрити всі садочки. А кількість місць у них буде відома тільки після висновку комісії, яка має обстежити укриття. Робимо все можливе, щоб з 1 жовтня дитсадки відвідували всі діти, які цього потребують. Відкриттям садочків ми розвантажимо вже наявні, тим самим звільнимо місця в укриттях.

Сьогодні на місця в дитсадках черга з майже 1000 дітей. З 1 жовтня має бути більше можливостей, тож пробувати варто.

Як віддати до дитсадків дітей з інших міст, які переїхали до Франківська через війну?

Наразі в департаменті освіти та науки створена тимчасова комісія з питань, які неврегульовані «Положенням про автоматизовану систему Е-садок для реєстрації дітей до комунальних закладів дошкільної освіти Івано-Франківської міської територіальної громади». Якщо внутрішньо переміщені особи хочуть віддати дитину в садок, їм потрібно звернутись у департамент освіти у кабінет 206. Прийомні дні – вівторок та четвер.

Авторка: Ольга Суровська

Читайте: Тубус і маки. Франківка Аліна Стойко збирає на машину для мами, яка воює (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.