Для підвищення дитячого імунітету потрібно організувати такі умови, при яких захисні системи в організмі малюка підтримувались би та розвивалися природним шляхом. Також це важливо для випередження розвитку інфекційних захворювань, оскільки сильна імунна система здатна швидко реагувати на вторгнення вірусів і бактерій, знижуючи ризик важких ускладнень.
Найкращий спосіб укріпити імунітет дитини — це організувати малюку здоровий спосіб життя, а в період частих захворювань — впроваджувати додаткові методи по підтримці природних захисних сил організму.
5 кроків для зміцнення імунітету дитини
У людини є дві основні системи захисту: вроджена та набута. Вроджений імунітет дається при народженні та забезпечує негайну реакцію на широкий спектр патогенів, таких як бактерії та віруси, без необхідності попереднього контакту з ними. Набутий імунітет розвивається вже після того, як організм стикається з певним патогеном. Його особливість у тому, що він запам’ятовує інфекції, дозволяючи імунній системі більш ефективно боротися з ними при повторному зараженні.
Усі дії, якими батьки можуть допомогти дитині краще справлятися із захворюваннями, спрямовані саме на роботу набутої та вродженої системи захисту. До них належить:
- Правильне харчування — це запорука міцного імунітету Важливо, щоб у раціоні дитини було дотримано співвідношення білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин. Саме вони роблять імунну систему повноцінним захисним бар’єром.
- Фізична активність — будь-яка, посильна для дитини. Фізичні вправи забезпечують налагоджений кровообіг, що доставляє поживні речовини в кожну систему організму, зокрема імунну.
- Загартовування — це група фізичних методів, завдяки яким імунна система стає міцнішою. Найпоширенішими методами загартовування є прогулянки на вулиці в різну погоду, повітряні та сонячні ванни, контрастний душ.
- Створення здорових умов у приміщенні, де діти перебувають більшу частину часу. У організмі людини вроджений імунітет представлено кількома компонентами, зокрема, слизовою оболонкою верхніх дихальних шляхів. У основі її роботи лежить рух слизу, на поверхні якого осідають патогени. За його допомогою рідина переміщується у глотку, а далі — у стравохід та шлунок, де нейтралізується кислотою. У висохлому виді корисні речовини, що знаходяться у слизу, неактивні, тому природний захист організму не працює. Таким чином, зміцнення імунітету дитини означає створення таких умов, за яких місцевий імунітет буде працювати на повну силу. Це можна зробити, підтримуючи в дитячій кімнаті температуру 18-21 °C та вологість 40-60%.
- Вакцинація — це один із найефективніших способів захисту від серйозних захворювань. Щеплення допомагають організму навчитися боротися з інфекціями, перш ніж вони завдадуть серйозної шкоди. Обов’язково стежте за тим, щоб ваша дитина отримувала необхідні щеплення згідно з рекомендаціями за віком.
У комплексному процесі захисту організму малюка важливо поєднувати всі аспекти здорового способу життя — збалансоване харчування, фізичну активність, а також достатній сон, емоційний добробут та дотримання календаря вакцинації. Тільки гармонійна робота цих факторів допоможе створити надійний бар’єр проти хвороб та забезпечити дитині міцний імунітет на все життя.
Ihekweazu FD, Versalovic J. Development of the Pediatric Gut Microbiome: Impact on Health and Disease. Am J Med Sci. 2018;356(5):413–423. doi:10.1016/j.amjms.2018.08.005
Kollmann TR, Marchant A, Way SS. Vaccination strategies to enhance immunity in neonates. Science (2020) 368(6491):612–5. doi: 10.1126/science.aaz9447
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я
На правах реклами
Comments are closed.