Соціум

Як українцям підготуватись до блекауту? 

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наше життя дуже залежить від стабільного постачання електроенергії, а блекаут буквально паралізує його. Втім, часті блекаути – цілком реальне майбутнє, тому важливо підготуватися, поки є така можливість. Саме підготовка зробить ваше життя в цей період трошки легшим, адже принаймні ви будете впевнені в тому, що все необхідне у вас є. А що ж треба підготувати для блекауту? Альтернативні джерела енергії, сублімовані продукти, тепло, аптечка та вода.

Як українцям підготуватись до блекауту? 

Альтернатива електроенергії

На жаль, потреба в електриці не зникає, тож для більш комфортного перенесення цього періоду є кілька рішень. Генератор є найбільш популярним та очевидним рішенням, але, втім, не всім підходить. Втім, якщо ваш будинок захоче купити генератор, ви можете отримати часткову компенсацію від держави.

Павербанки з великою ємністю

В умовах короткострокових відключень електроенергії найпростішим і доступним рішенням можуть стати павербанки. Вони дозволяють заряджати мобільні телефони, планшети та інші невеликі електронні пристрої. Краще обирайте пристрій ємністю від 20 000 мАг.

Зарядні станції

Вони можуть стати справжнім спасінням під час блекаутів, адже вони підходять саме  для квартир. Ви можете підключити будь-яку техніку до станції та продовжувати своє життя. Заряджати такі станції можна під час подачі світла.

Ліхтарики, акумулятори, батарейки

Вони стануть у пригоді, коли настане ніч, і важливо мати запас змінних батарей. Варто також розглянути покупку акумуляторів, які можна заряджати під час наявності електроенергії.

Свічки та газові лампи

Свічки можуть слугувати як джерелом світла, так і емоційною підтримкою, створюючи атмосферу затишку. Однак слід пам’ятати про небезпеку пожежі та тримати свічки на безпечній відстані від легкозаймистих предметів. Газові лампи також є чудовим варіантом, який забезпечує потужніше освітлення та триваліший термін роботи.

Вода

Водопостачання під час блекаутів також може бути зупинене. Щоб забезпечити себе водою, створіть запаси та підготуйте засоби для її очищення.

Запаси бутильованої води

На кожну людину має бути не менше 3 літрів води на день для пиття та приготування їжі. Пам’ятайте про те, що запаси технічної води мають бути набагато більшими та знаходитись в окремих ємностях.

Фільтри для очищення води та знезараження

Фільтри дозволять очищати воду з відкритих джерел або з водопроводу в разі її забруднення. Очищення води є критично важливим, щоб уникнути шлункових інфекцій або інших захворювань, що передаються через воду.

Сублімовані продукти харчування

Продукти, які не потребують швидкого споживання та зберігаються тривалий час, можуть стати порятунком під час блекауту. До них належать:

  • Консерви (м’ясні, рибні, овочеві);
  • Cублімовані суміші, крупи (гречка, рис, макарони);
  • Сублімовані продукти та страви;
  • Горіхи, сублімовані фрукти та овочі.

Оскільки під час блекауту може бути відсутній доступ до електричних приладів для приготування їжі, варто заздалегідь продумати раціон харчування. Консервовані та сублімовані продукти можна споживати без підігріву, але для приготування каш або макаронів краще мати альтернативні засоби для підігріву води.

Газові пальники, портативні плити – це чудове рішення для приготування їжі під час блекауту. Газові пальники працюють на маленьких балонах, які легко зберігати та використовувати.

Як підтримувати тепло?

У разі відсутності опалення або можливості підключитися до електричних обігрівачів, варто мати під рукою спальники, ковдри, термоковдри та інші засоби для підтримання тепла.

Теплий одяг, термобілизна, шапки, рукавиці і шкарпетки – все це допоможе зберегти тепло тіла. Укладення в теплий одяг – це не лише питання комфорту, але й здоров’я, оскільки переохолодження може призвести до серйозних проблем. Важливо заздалегідь підготувати кілька комплектів теплого одягу на випадок відсутності опалення протягом декількох днів.

Медичні та гігієнічні засоби

Під час блекауту доступ до медичної допомоги може бути обмеженим, тому важливо мати вдома базові медичні засоби.

Аптечка повинна містити всі необхідні медикаменти для надання першої допомоги. Це можуть бути знеболювальні, протизапальні засоби, бинти, антисептики та ліки, які необхідні для лікування хронічних захворювань. Окрім цього, варто мати під рукою термометр та засоби для дезінфекції ран.

Особиста гігієна

Відсутність водопостачання може ускладнити підтримання особистої гігієни. Для цього варто заздалегідь запастися вологими серветками, антисептичними засобами та дезінфікуючими рідинами.

Готівка та документи

У разі блекауту можуть не працювати банкомати та електронні платіжні системи. Тому важливо мати під рукою готівку для купівлі необхідних товарів.

Також на випадок форс-мажорних ситуацій важливо також мати копії всіх важливих документів:

  • паспорти;
  • свідоцтва про народження;
  • документи на майно.

Їх можна зберігати у водонепроникних мішках або контейнерах у безпечному місці.

Підготовка до можливого блекауту – це відповідальний крок, який може врятувати життя та забезпечити комфорт у складних умовах. Пам’ятайте, що кожен з нас може зіткнутися з труднощами, але правильна підготовка допоможе мінімізувати їхній вплив на повсякденне життя. Підготуйте всі запаси, подбайте про сублімовані продукти, харчування, питну воду та зробіть меню на кілька днів.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.