Війна Соціум

Як у Ворохті прихистили дітей, які рятуються від війни

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Сто років тому в курортному селищі Ворохта в сучасній Івано-Франківській області полюбляли відпочивати заможні туристи. Також тут, серед карпатських гір, відточували майстерність лижники. Ворохта і сьогодні є потужним туристичним центром.

А в березні 2022 року вона дала прихисток понад сотні вихованців чотирьох дитячих будинків з Харківської області. Тут вони рятуються від обстрілів і вибухів. Адже, для прикладу, лише за 21 березня по Харківщині було нанесено 84 удари різних видів, пише Репортер з посиланням на Unicef.

Діти приїхали до Ворохти разом зі своїми вихователями та медиками. Розмістили їх в одному з місцевих санаторіїв. Задля безпеки дітей чиновники уникають подробиць, але запевняють, що санаторій був готовий до прийому таких гостей, бо працює цілий рік. Зазвичай там оздоровлюються діти з Івано-Франківської області.

«Ми знали, що в будь-який момент до нас можуть приїхати діти. Заклад був забезпечений медикаментами, харчуванням, засобами особистої гігієни, одягом. Окрім цього на даний час проводиться медичне обстеження діток, працюють педіатри та медичний персонал закладу», – розповідає Людмила Сірко, заступниця голови Івано-Франківської облдержадміністрації. З нею спілкуємося 25 березня.

Вік дітей – від кількох місяців до шести років, багато немовлят. Всі вони мають потрібні суміші, памперси, засоби гігієни, ліки. Персоналу з Харківської області допомагають місцеві фахівці. Оскільки переїзд дітей організовували швидко, залучили волонтерів, в основному, з медичною освітою.

Серед таких Андріана з Івано-Франківська. Вона побачила оголошення в інтернеті і разом із подругою приїхала допомогти. Волонтерка працювала з немовлятами, не спала три доби.

«Бралися за будь-яку роботу. Ми купали діток, перевдягали, приділяли їм увагу. Але є багато нюансів, наприклад, діток не можна брати на руки, щоб вони не звикали до нових людей», – ділиться Андріана.

Волонтерка захоплюється роботою «мамів» – жінок із материнським досвідом, яких залучили до допомоги.

Нині діти адаптуються на новому місці. Вони допитливі, їм подобається увага та спілкування з новими людьми. Дітлахи залюбки позують на камеру, а дехто сам хоче спробувати фотографувати. Хтось розсікає коридорами на іграшковому мотоциклі, хтось занурився в розвиваючі ігри. Напередодні цих дівчат і хлопчиків рятували від жорстокої війни, тепер багато з них усміхаються. У Ворохті не чутно обстрілів, а замість бомбосховищ – незвичні краєвиди. А ще тут є дорослі, які хочуть подарувати цій малечі кілька тижнів спокійного дитинства.

За даними ЮНІСЕФ, війна в Україні створює безпосередню та зростаючу загрозу життю та добробуту 7,5 мільйонів дітей країни. З її початку 24 лютого загинуло понад сто дітей. Неможливо з’ясувати точну кількість тих, хто поранений або потребує безпеки, їжі, ліків та захисту. Не завжди можна допомогти таким дітям. ЮНІСЕФ збільшує зусилля для задоволення критичних і зростаючих потреб у безпечній воді, охороні здоров’я, освіті та захисті. Фонд направив до України 50 мобільних груп швидкого реагування, які надають медичну допомогу та потрібну інформацію дітям та особам, які їх доглядають.

Наразі ЮНІСЕФ доставив майже 500 тонн гуманітарної допомоги. Зокрема, це – зимовий одяг, ковдри, предмети першої необхідності та медикаменти, а також засоби для розвитку дітей раннього віку.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.