Соціум

Як доглядати за зубами, щоб забути про дантиста

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Щоб позбутися залишків їжі, що застрягли між зубами, застосовуйте зубну нитку або зубний йоржик. Працюють вони за схожим принципом, тому користуйтеся тим пристосуванням, яке вам зручніше. Правда, йоржики стоматологи вважають трохи менше травмонебезпечними для ясен, ніж нитки. А в загалі, варто ирригатор купить украина, що є технологічною альтернативою механічному чищенню. Цей пристрій дбайливо очищає міжзубний простір за допомогою потужного струменя води. Лікарі рекомендують використання іригатора тим, у кого встановлені імплантати або штучні коронки.

Правильна техніка чистки зубів

Про необхідність чистити зуби двічі на день знають всі, але іноді цього недостатньо. Техніка чищення у багатьох кульгає – як правило, ділянки у ясен і міжзубні проміжки залишаються неочищеними. Рекомендується розташовувати зубну щітку під кутом 45 градусів до поверхні зуба. Рухи повинні бути вимітаючими і слідувати «від червоного до білого», тобто від ясен до коронки.

Обов’язково потрібно пройтися по верхній і нижній щелепі як із зовнішнього боку, так і з внутрішньої, і не забути про жувальну поверхню зубів. На завершення за допомогою спеціальної насадки-скребка на щітці очистіть поверхню язика. На ній скупчуються мертві клітини і залишки їжі, що провокує ріст бактерій і появі неприємного запаху з рота. Весь процес чищення зубів повинен займати не менше двох-трьох хвилин.

Використовуйте відповідну вам зубну щітку

Вибираючи механічну зубну щітку, звертайте увагу на її жорсткість. М’яка підійде тим, хто страждає кровоточивістю ясен і має чутливу емаль. Жорстка – тим, у кого дуже швидко утворюється наліт і зубний камінь. Для більшості ідеальною є щетина середньої жорсткості.

Головне правило – міняти щітку кожні 12 тижнів. Регулярно потрібно міняти і індивідуальні насадки на електричних зубних щітках. Зараз, у продажу в АЛЛО з’явилися гаджети, які самі нагадують про необхідність заміни, коли приходить час.

Сучасні електричні щітки також вміють стежити за технікою чистки: вони подають сигнал, якщо ви занадто сильно або слабо пропрацювали ту чи іншу зону. І, нарешті, зверніть увагу на високотехнологічні звукові і ультразвукові щітки. Вони виробляють звукові хвилі високої частоти, коливання яких руйнують зубний наліт. А за рахунок контакту вібруючих щетинок з емаллю видаляються частинки їжі.

Правильно підбирайте зубну пасту

Вибираючи пасту, зверніть увагу на її склад. Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, добре, якщо в ній містяться фториди: вони служать для профілактики карієсу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.