Соціум

Як абітурієнтам, які вчились за кордоном, вступити в українські виші – пояснення МОН

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Українські школярі, які здобули освіту за кордоном, можуть вступати в українські виші.

Але протягом року вони мають отримати підтвердження документів про здобуття освіти за межами України, пише Репортер з посиланням на УП.Життя.

кордоном

Про це повідомив перший заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі загальнонаціонального телемарафону  7 лютого.

Він пояснив, що в осени 2022 року міністерство затвердило нове положення про визнання іноземних документів.

Завдяки йому українські абітурієнти можуть надати документ про освіту, який отримали за кордоном, і з ним вступати у будь-який заклад вищої освіти в Україні.

У системі МОН є інформаційний іміджевий центр, який займається визнанням освіти, здобутої за кордоном. Протягом року заклад вищої освіти має подати туди заявку та визнати цей документ на території України, – заявив Вітренко.

Він додав, що у 2022 році також створили механізм вступу абітурієнтів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях та хочуть вступати в українські виші. Процедура вступу для них відбуватиметься дистанційно.

Нагадаємо, що у 2023 році для вступу абітурієнтам потрібно пройти  удосконалений мультипредметний тест, де будуть 2 обов’язкових предмети – українська мова та математика. Інші предмети абітурієнти зможуть вибирати.

Але документ поки ще не ухвалили в Раді.

Читайте: Замість ЗНО знову мультипредметний тест. Що чекає випускників 2023

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.