Соціум

Вийшов збірник Клопотенка з 600 стравами для шкільних їдалень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Команда шеф-кухаря та ідеолога проєкту Cult Food Євгена Клопотенка презентувала оновлений збірник рекомендованих рецептур для харчування дітей у закладах освіти. Його розробили на підтримку Стратегії реформи системи шкільного харчування, яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Збірник складається з понад 600 страв і дає змогу ще більше урізноманітнити харчування учнів у школах України, повідомили у пресслужбі Євгена Клопотенка.

Вийшов збірник Клопотенка з 600 стравами для шкільних їдалень

У збірник увійшли традиційні української страви, і популярні страви світової кухні, зокрема, зі шкільного меню європейських країн. Збірник розроблено спільно з провідними нутриціологами та технологами України, зокрема експертами Інституту громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва, Київського національного торговельно-економічного університету та Полтавського університету економіки і торгівлі.

Поряд із звичними позиціями тут є понад 80 альтернатив страв без лактози та глютену. А у кожній технологічній картці вказані наявні алергени.

Читайте: Євген Клопотенко: «Головне – не гроші, а щоб люди були нагодовані»

Всі страви, що увійшли до збірника, відповідають вимогам постанови Кабінету міністрів №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», а сам збірник затверджено Держпродспоживслужбою, Інститутом громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва та схвалено комісією Інституту модернізації змісту освіти (МОН) для використання в освітньому процесі.

Розробка та видання збірника  стали можливими завдяки підтримці українсько-швейцарського проєкту  «Діємо для здоров’я», який впроваджує консорціум організацій — GFA Consulting Group, Університетські клініки Женеви/Hôpitaux Universitaires de Genève (HUG), Благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та агенція One Health за фінансової підтримки Швейцарії.

Друковані примірники збірника за підтримки українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» безкоштовно передадуть в заклади освіти, провідним фахівцям із впровадження реформи та активним учасникам змін шкільного харчування. Онлайн-версія збірника розміщена у вільному доступі на сайті Cult Food.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.