Соціум

Відключення світла триватимуть ще два-три тижні, – Марцінків

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Франківську розпочалися аварійні відключення світла, які приносять незручності містянам. Міський голова Руслан Марцінків каже, це триватиме ще два-три тижні за умови, що ворог не поновить обстріли енергетичних об’єктів. Разом з тим він закликає вже нині готуватися до гірших сценаріїв, коли від світла можуть відключати ціле місто. Про це він розповів у ефірі радіо Західний полюс, пише Репортер.

Відключення світла

З приводу обурень франківців відключеннями світла у місті без попередження, міський голова нагадав, що планові графіки мали б бути,  але оскільки ситуації – аварійні, їх передбачити непросто.

По перше, це компетенція енергетиків, а не місцевого самоврядування. А по друге, від моменту надходження команди від “Укренерго” до виключення того чи іншого об’єкту проходить 15 хв. І такі команди можуть надходити по кілька разів протягом години. Тому є проблема, є нерівномірність, – каже Марцінків. – На одній лінії може бути лікарня чи інші соціальні або військові об’єкти. А є лінія, де заживлено лише жилі будинки, то ці лінії можуть бути довше відключеними.

Наразі  триває робота, аби зробити цей процес зрозумілішим для населення.

Ми не застраховані від аварійних відключень. Нам доведеться бути з такими аварійними відключеннями ще два-три тижні, якщо не станеться нового масованого обстрілу по енергетичній інфраструктурі, – додає Марцінків. – Прошу з розумінням до цього поставитися. При гірших аварійних ситуаціях можливе відключення цілих міст і районів при наступному рівні відключень.

Міський голова пояснює, що відключення споживачів мають п’ять рівнів. Ми зараз знаходимося на третьому.

Два наступні – найбільш критичні. Зокрема, четвертий рівень – коли відключатимуть цілі підстанції й світло зникатиме у третини чи половини міста. А останній – відключення цілими містами, коли без світла залишиться вся інфраструктура незалежно від призначення. У такому випадку він радить шукати можливості перебратися у приватні будинки.

Війна триває. Треба готуватися до найгірших сценаріїв, коли буде відключення світла цілими районами чи містами. Це означає, наприклад, що вода буде лише до третього поверху, – говорить Руслан Марцінків. – У такому випадку доведеться реалізовувати критичні сценарії. Ми вже створюємо платформу, де люди зможуть прийняти франківців з багатоквартирних будинків на кілька днів чи тиждень.

Мер запевняє, що в таких умовах міські лікарні працюватимуть, бо забезпечені генераторами.

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.