Соціум

Ветеранський бізнес: як “Жужик” виграв грант і розвивається у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Мінібудиночки для дітей, так звані вігвами, іграшки та різноманітні текстильні вироби для малечі, – усе це виробляють у Франківську. У межах підприємницького дня очільник громади Руслан Марцінків відвідав цех із виробництва дитячих товарів. Підприємство «Жужик» релоковане з Миколаєва, пишуть Оперативні новини.

Саме там, до початку повномасштабного вторгнення, активно розвивався малий бізнес родини Степнових. Спочатку тканинні прикраси для волосся пані Ганна відшивала у квартирі, а далі жінка вирішила робити такі іграшки, які найбільше подобається маленькій донечці.

Все починалося з бантиків, я робила такі заколочки, косинки. Дитині на День народження пошила вігвам, і з того все почалося. Я зрозуміла, що це подобається, наша дитина була в захваті від такого будинка, і потім ми почали виготовляти все. Спочатку вдома це все було, на квартирі, а потім вже я наполягла, щоби ми винайняли цех і переїхали, – розповідає власниця релокованого підприємства «Жужик» Ганна Степнова.

Із квартирного виробництва бізнес Степнових переріс у великий цех, де вже працювали закрійник та швеї. Однак з початком повномасштабного вторгнення родина вирішила переїхати з Миколаєва у більш безпечне місто – Івано-Франківськ.

Згодом, налагодивши виробництво тут, чоловік Ганни, колишній військовий Михайло Степнов подався на грант для учасників бойових дій і отримав від держави 250 тисяч гривень на розширення виробництва.

Моя дружина наполягала на тому, щоби я звернув увагу на гранти для учасників бойових дій. Вона мені довго нагадувала, змушувала. І врешті-решт, я знайшов час, прочитав умови для отримання гранту. Виявилось, що це не так складно, там взагалі немає нічого складного, позаяк мені допомогли розібратися фахівці центру зайнятості. І отримали грант 250 тисяч. За ці кошти ми отримали нові швейні машинки, таким чином ми змогли значно розширити наше виробництво, – власник релокованого підприємства «Жужик» Михайло Степнов.

Наразі над вігвамами, текстильними іграшками, дитячим одягом чаклують 4 швеї та закрійник. У команду «Жужика» подружжя підприємців шукають ще одну закрійницю. У майбутньому виробництво хочуть розширити, також додати кілька видів текстильної продукції. Наразі підприємство працює у звичному режимі і в безпечному місті. Адже свого часу «Жужику» два тижні довелось працювати в окупації.

Читайте: «Коли чули літак, діти падали на землю». Світлана Діденко з Донеччини почала нове життя на Прикарпатті

Загалом сьогодні є 79 релокованих підприємств в місті Івано-Франківську, тобто люди переїхали, заснували свою підприємницьку діяльність, і дуже добре, що Івано-Франківськ став тим містом, де люди можуть займатися улюбленою справою, яку починали у своїх містах. Є певні проблеми, труднощі з працівниками, є проблеми сьогодні з виходом на об’єми, хочеться допомогти такому підприємству. Закликаю підтримувати, закликаю іти працювати і збільшувати кількість виробництва, – резюмував, відвідавши виробництво, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Свою продукцію за приємними цінами релоковане підприємство пропонує у мережі Інтернет. «Жужик» має свою сторінку в Інстаграм, також придбати можна на платформі «Розетка».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.