Соціум

Ветеранам з Городенки допоможуть розпочати власний бізнес

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На початку грудня відбулась навчальна поїздка до Франківська для ветеранів, ВПО та мешканців Городенківської громади в рамках проєкту «Громада єднання: реінтеграція через STEAM». Проєкт проходить за фінансової підтримки уряду Британії.

Його реалізацією займається благодійний фонд «Вірні», повідомляє Репортер.

На початку грудня відбулась навчальна поїздка до Франківська для ветеранівМета цієї поїздки мотивувати ветеранів до професійного відновлення та познайомити з різними напрямами бізнесу.

Загалом вони мали у Франківську кілька зустрічей. Відвідали заклад кримськотатарської кухні «Курултай», який заснував ветеран Іван Артюшков, крамницю «Імперія насіння», яка спеціалізується на насінні і засобами догляду за рослинами. Власником бізнесу є ветеран АТО з Донеччини Петро Салама. А також простір «ветераницивільні ПЕТРОС» на «Промприладі», який курує підприємиця Наталія Найда.

Я займаюсь підприємництвом вже 17 років. І знаю точно, що почати ніколи не пізно, – говорить співзасновниця проєкту «Петрос» та простору «ветераницивільні ПЕТРОС» на «Промприлад» Наталія Найда. – Найголовніше — визначити мету та йти до неї. Кожен день робити щось, щоб просунутися хоч на пів міліметра. Колись я починала з листівок ручної роботи, а зараз у мене є кілька власних бізнес проєктів. Найголовніший з них – це швейне підприємство. Зараз спільно з «Промприлад» ми хочемо створювати вогнетривку тканину в Україні. А це дуже масштабна та затратна ідея.

В грудні відбулась навчальна поїздка в Івано-Франківськ для ветеранів, ВПО та мешканців Городенківської громади
Мета поїздки – мотивувати ветеранів до професійного відновлення та познайомити з різними напрямами бізнесу

Багато хто з ветеранів хоче розпочати власну справу або шукає можливості для професійного відновлення. Більшість не хоче повертатись до своєї попередньої роботи, і шукає нові ніші там, де можна себе реалізувати.

Проте були присутні на зустрічі й ті, хто вже розпочав свою власну підприємницьку діяльність.

Власний бізнес допомагає адаптуватися до цивільного життя після війни, – говорить підприємець та ветеран, власник Food Space Віталій Козло. – Я вже кілька років керую власним закладом в селі Чернятин, Городенківського району. Готуємо піцу, суші. Але приїхав сьогодні до Франківська, щоб дізнатись щось нове для себе та свого бізнесу. А також познайомитись з цікавими людьми.

Аби заохотити ветеранів відновити свою соціальну і професійну активність, їх навчали, як успішно податись на грант. Допомагає ветеранам отримати грант на відкриття своєї справи грантова агенція GrantGuide.Ua.

Надихнути людей, і дати інструментарій, щоб ветерани могли власноруч описати свою бізнес ідею. Знали куди йти з нею та як отримати гроші на відкриття, – говорить керівниця грантової агенції GrantGuide.Ua, експертка з грантів Ірина Фіщук. – У нас є багато успішних історій від тих, хто вже отримав гранти. Спочатку для багатьох людей це виглядає дуже складно. І наше завдання допомогти їм з цим розібратись. Розказати, як правильно вести свій бізнес, на що варто звертати увагу, а що, навпаки, не так страшно як здається.

Ветеранам допоможуть обрати ідею прибуткового бізнесу та відшліфувати її. Після отримання гранту їм нададуть підтримку з питань податків та реклами.

Читайте також: Іван Бліндар: «Не розумію, як світ може спокійно дивитись на те, що відбувається з нашою країною»

Авторка: Ірина Хорий

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.