На початку грудня відбулась навчальна поїздка до Франківська для ветеранів, ВПО та мешканців Городенківської громади в рамках проєкту «Громада єднання: реінтеграція через STEAM». Проєкт проходить за фінансової підтримки уряду Британії.
Його реалізацією займається благодійний фонд «Вірні», повідомляє Репортер.
Мета цієї поїздки мотивувати ветеранів до професійного відновлення та познайомити з різними напрямами бізнесу.
Загалом вони мали у Франківську кілька зустрічей. Відвідали заклад кримськотатарської кухні «Курултай», який заснував ветеран Іван Артюшков, крамницю «Імперія насіння», яка спеціалізується на насінні і засобами догляду за рослинами. Власником бізнесу є ветеран АТО з Донеччини Петро Салама. А також простір «ветераницивільні ПЕТРОС» на «Промприладі», який курує підприємиця Наталія Найда.
Я займаюсь підприємництвом вже 17 років. І знаю точно, що почати ніколи не пізно, – говорить співзасновниця проєкту «Петрос» та простору «ветераницивільні ПЕТРОС» на «Промприлад» Наталія Найда. – Найголовніше — визначити мету та йти до неї. Кожен день робити щось, щоб просунутися хоч на пів міліметра. Колись я починала з листівок ручної роботи, а зараз у мене є кілька власних бізнес проєктів. Найголовніший з них – це швейне підприємство. Зараз спільно з «Промприлад» ми хочемо створювати вогнетривку тканину в Україні. А це дуже масштабна та затратна ідея.
Багато хто з ветеранів хоче розпочати власну справу або шукає можливості для професійного відновлення. Більшість не хоче повертатись до своєї попередньої роботи, і шукає нові ніші там, де можна себе реалізувати.
Проте були присутні на зустрічі й ті, хто вже розпочав свою власну підприємницьку діяльність.
Власний бізнес допомагає адаптуватися до цивільного життя після війни, – говорить підприємець та ветеран, власник Food Space Віталій Козло. – Я вже кілька років керую власним закладом в селі Чернятин, Городенківського району. Готуємо піцу, суші. Але приїхав сьогодні до Франківська, щоб дізнатись щось нове для себе та свого бізнесу. А також познайомитись з цікавими людьми.
Аби заохотити ветеранів відновити свою соціальну і професійну активність, їх навчали, як успішно податись на грант. Допомагає ветеранам отримати грант на відкриття своєї справи грантова агенція GrantGuide.Ua.
Надихнути людей, і дати інструментарій, щоб ветерани могли власноруч описати свою бізнес ідею. Знали куди йти з нею та як отримати гроші на відкриття, – говорить керівниця грантової агенції GrantGuide.Ua, експертка з грантів Ірина Фіщук. – У нас є багато успішних історій від тих, хто вже отримав гранти. Спочатку для багатьох людей це виглядає дуже складно. І наше завдання допомогти їм з цим розібратись. Розказати, як правильно вести свій бізнес, на що варто звертати увагу, а що, навпаки, не так страшно як здається.
Ветеранам допоможуть обрати ідею прибуткового бізнесу та відшліфувати її. Після отримання гранту їм нададуть підтримку з питань податків та реклами.
Читайте також: Іван Бліндар: «Не розумію, як світ може спокійно дивитись на те, що відбувається з нашою країною»
Авторка: Ірина Хорий
Comments are closed.