Соціум

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт про обмеження вмісту трансжирів у харчових продуктах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Верховна Рада України зареєструвала проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження вмісту трансжирних кислот у харчових продуктах».

Міністерство охорони здоров’я України розробило цей проєкт закону на виконання плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, пише Репортер з посиланням на пресслужбу МОЗ.

Законопроєкт покликаний запровадити заходи з регулювання вмісту трансжирних кислот у харчових продуктах. Це потрібно для профілактики виникнення захворювань серцево-судинної системи, зокрема ішемічної хвороби серця за рахунок сприяння здоровому харчуванню.

Споживання трансжирних кислот викликає особливе занепокоєння, так як їх високий рівень споживання корелює з підвищеним ризиком розвитку захворювань серцево-судинної системи. Раціон харчування з надлишковим вмістом трансжирних кислот підвищує ризик виникнення серцево-судинних захворювань на 21% та смертність від них на 28%.

Згідно з рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я загальне споживання трансжирних кислот не повинно перевищувати 1% від загального споживання калорій. Це відповідає менш 2,2 г на день при раціоні, що становлять 2000 калорій.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.