Соціум

Верховна Рада підтримали запит до президента України щодо екологічної ситуації у Калуші

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Народні обранці звернулися до президента, щоб він взяв під особистий контроль ситуацію, яка склалася навколо фінансування еколого-геологічного моніторингу на Домбровському кар’єрі у Калуші.

За звернення проголосували 293 народні депутати, повідомив на своїй Facebook-сторінці нардеп Едуард Прощук, пишуть Вікна.

Калуші новини Івано-Франківська

“Сьогодні в Парламенті підтримали направлення запиту до Президента України щодо вирішення надзвичайної екологічної ситуації в Калуші.

У документі йдеться про ситуацію, яка склалась на Домбровському кар’єрі.

Ми звертаємось до Президента, щоб він взяв під особистий контроль ситуацію, яка склалася навколо фінансування еколого-геологічного моніторингу на Домбровському кар’єрі. Сольові розсоли з кожним днем все глибше просочуються у ґрунт. Це пряма загроза їх потрапляння у підземні води, а звідти у річки України та Молдови”, — йдеться у повідомленні.

Раніше йшлося, що на калуську екологію у держбюджеті-2022 коштів не заклали.

Зокрема, були очікування щодо виділення коштів з державного бюджету України на проведення комплексного екологічного моніторингу. Однак бюджетний комітет не погодив розпорядження про виділення коштів.

«Не погодили 114 млн гривень на природоохоронні заходи, серед яких — моніторинг. Міністерство не простежило за цим процесом і, як наслідок, відповідні кошти не були виділені Виділення коштів також не відбулося тому, що у відповідних тендерних процедурах, які проводила облдержадміністрація, не взяв участі жоден учасник», — повідомив нардеп.

Також, за словами депутата,  була надія, що Фонд держмайна  пришвидшить юридичний процес щодо права власності об’єктів АТ «Оріна» і ТОВ «Оріана-Еко». Проте і цього не сталося.

Нагадаємо, про екологічну проблему з Домбровським кар’єром говорять уже давно. Прісні підземні води на Прикарпатті можуть засолитися через кар’єр. Тоді кар’єр забруднить річку Сівка, яка впадає у Дністер, а той, у свою чергу рознесе забруднену воду по Україні та за кордон.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.