Соціум

В Укразалізниці з’являться нові вагони для пасажирів з інвалідністю

Google+PinterestLinkedInTumblr

Укрзалізниця отримала заключні 15 зі 100 нових пасажирських вагонів, замовлених у 2021 році за кошти державного бюджету. Ці 15 вагонів призначені для перевезення пасажирів з інвалідністю у колісному кріслі.

Деякі з них можуть використовуватися ще й як штабні, адже мають купе начальника поїзда, пише Репортер з посиланням на пресслужбу Укрзалізниці.

Поїзд Укрзалізниці, нові вагони
Зображення ілюстративне

Пасажирські вагони ще до війни стали основою для Поїзда Єднання, курсували як евакуаційні від самого початку повномасштабної війни. Після початку вторгнення виробництво не зупинилось, а отримані у 2022 році вагони використовувались у тому числі для історичних перевезень дипломатичних делегацій країн-союзників.

Нові вагони для пасажирів з інвалідністю регулярно курсуватимуть у складах поїздів зі столиці на Кишинів, Хелм, Перемишль, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Херсон, Одесу, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, а також в складі поїздів за маршрутами Одеса – Львів, Дніпро – Трускавець, Харків – Трускавець, Харків – Одеса, Харків – Івано-Франківськ, Харків – Хелм та Запоріжжя – Перемишль.

Замовлення вагону для перевезення людей з інвалідністю можливе при оформленні квитків через сайт, при оформленні квитків у касі. А також через звернення до Контактного центру Укрзалізниці за номером 0 800 503 111. Детальнішу інформацію стосовно перевезення людей з інвалідністю можна дізнатись на сайті Укрзалізниці за посиланням.

У кожному такому вагоні передбачено інклюзивну вбиральню та одне безбар’єрне купе.

Вхід до них є ширшим для зручного проїзду на кріслі колісному. Також є спеціальні спальні дивани зі зміною кута нахилу і фіксацією тіла, місце для інвалідного візка та ремені для закріплення. А ще – пульт з регулюванням освітлення, кнопкою виклику провідника, пристроєм гучномовного зв’язку з провідником.

В усіх інклюзивних вагонах встановлені рельєфні таблички зі шрифтом Брайля, нанесене контрастне маркування для людей з вадами зору. А вхідна група обладнана подовженими поручнями та складними пандусами. Кут нахилу пандуса у розрахунку застосування під низьку платформу складає не більше 15-16%.

Інші нові пасажирські вагони, отримані в рамках замовлення, вже традиційно обладнані кондиціонером, кулером з питною водою, сигналізацією на кожному купе, індикатором зайнятості вбиралень та кнопкою виклику провідника. Вагони мають збільшений обсяг багажного відділення та обладнані системами відеоспостереження в загальних зонах, вакуумними туалетами, сповивальними столиками, а також розетками та USB-портами біля кожного місця.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.