Соціум

В Україні розширили перелік людей, які можуть отримати статус УБД

Google+PinterestLinkedInTumblr

Уряд розширив перелік осіб, що можуть отримати статус учасника бойових дій. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, пише Репортер.

Змінами до Постанови КМУ № 413 врегульовуються порядок та процедура надання статусу Учасника бойових дій (УБД) українським захисникам і захисницям, які стали на оборону України від початку повномасштабного наступу росії, з лютого 2022 року, – йдеться у повідомленні. – Умовою надання статусу УБД для військовослужбовців є виконання ними особисто або у складі військової частини бойових завдань. При цьому не встановлюються вимоги щодо кількості днів перебування на територіях проведення бойових дій.

Підтвердженням виконання бойових завдань є витяги/копії з (за наявності хоча б одного з таких документів):

  • бойових донесень;
  • журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);
  •  вахтових журналів;
  •  польотних листів;
  •  матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Читайте Підвищення пенсій: кому й на скільки піднімуть

Для отримання статусу УБД командири військових частин звертаються до комісії, утвореної державним органом, у підпорядкуванні якого перебуває військова частина. Або військовослужбовці самостійно звертаються через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

При собі треба мати один із документів, що підтверджують виконання бойових завдань, зазначених вище, та довідку про безпосередню участь у заходах із забезпечення оборони, форма якої затверджена тепер новим додатком до Постанови КМУ № 413.

У Коломиї люди на колінах зустріли загиблого розвідника Ігоря Калина (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.