Соціум

В Україні оновили перелік “Доступних ліків”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Україні діє Програма медичних гарантій, яка передбачає безоплатні ліки.

В оновленому реєстрі – 462 лікарські засоби. З них 149 — повністю безоплатні, 313 — з доплатою, інформують у МОЗ, пише Репортер.

В Україні оновили перелік "Доступних ліків"

Це препарати для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового  діабету ІІ типу, нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки, епілепсії. Також в програму додали два нові напрями: хронічне обструктивне захворювання легень та хвороба Паркінсона.

Читайте: Доступні ліки. Які нові препарати додали у список безкоштовних та як їх отримати прикарпатцям

Також у міністерстві запропонували підбірку ресурсів, на яких можна  більше дізнатись про безоплатні ліки та знайти аптеки, які їх відпускають.

Якщо вам потрібні «доступні ліки»:

  • сайт «Ліки Контроль» з інформацією про ліки та інструкціями до них, є і мобільний додаток;
  • можна скористатись чат-ботом «Спитай Гриця» для пошуку препаратів і найближчої аптеки у рамках програми «Доступні ліки»;
  • ресурс «Tabletki.ua» для пошуку «доступних ліків» в аптеках.

Роз’яснення, як почати отримувати «Доступні ліки» під час воєнного стану, можна почитати за посиланням.

Нагадаємо, що для пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, ліки з Національного переліку лікарських засобів надаються безоплатно на весь період лікування. Нацперелік містить назви основних безпечних лікарських засобів із доведеною ефективністю, які використовуються під час лікування проти найпоширеніших захворювань в Україні. Медзаклади закуповують ліки з Нацпереліку самостійно. До нього входять понад 400 препаратів (проти серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок тощо).

Перевірити наявність ліків у медзакладі можна на «Є ЛІКИ».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.