Соціум

В Україні хочуть скасувати свято 8 березня і запровадити День українки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Народні депутати пропонують встановити 25 лютого Днем української жінки, 9 березня визначити як Шевченків день, а за Днем матері офіційно закріпити другу неділю травня.

Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді. Ознайомитися з документом можна на сайті парламенту, пише Репортер з посиланням на Gazeta.ua

березня

Законопроєктом пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю, щоб встановити українські свята. А саме:

  • 25 лютого – День української жінки (День українки) – День народження Лесі Українки;
  • 9 березня – Шевченків день – День народження Тараса Шевченка;
  • друга неділя травня – День матері.

На думку парламентарів, цей проєкт закону спрямований на визнання усталених традицій і вкорінення історичної пам’яті в культурному просторі України.

“Зараз українська нація переживає період відродження, звершилася Революція Гідності та ведеться запекла війна з агресором – Російською Федерацією. Саме зараз відновлюється український погляд на світ та формуються нові традиції нації-переможця, що вимагає закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав’язаними традиціями минулої спадщини”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Його автори обурені тим, що досі на державному рівні визначено вихідним днем 8 березня – Міжнародний жіночий день. На думку нардепів, він “встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок”.

Втім, це не єдиний “червоний день календаря”, якого хочуть позбутися парламентарі.

березня

“Для уникнення економічних втрат через ще один вихідний слід усунути інші комуністичні рудименти – насамперед так званий День праці 1 травня. Який використовувався для пропаганди в Совєцькому Союзі та Третьому Рейху…”, – додали вони.

Депутати вважають, що у травні також слід позбутись “минулих рудиментів щодо святкування “Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні” 9 травня.

“9 травня використовується московським режимом як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами “боротьби з нацизмом і фашизмом”, Закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня. Однак в інших державах це не святковий, а траурний день пам’яті десятків мільйонів загиблих”, – нагадали автори документа.

Серед них – позафракційна народна депутатка Оксана Савчук. Також Наталія Піпа, Соломія Бобровська, Ярослав Юрчишин з фракції “Голос”, Ігор Гузь з групи “За майбутнє” та Ростислав Тістик – “Слуга народу”.

Читайте: У Франківську для майбутнього музею створили однострій з тканини столітньої давнини

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.