Соціум

В обленерго пояснили, що сталося з «днем без вимкнень»

Google+PinterestLinkedInTumblr

У вівторок, 24 січня, в ефірі програми “220 Вольт” на радіо “Західний полюс” технічний директор компанії “Прикарпаттяобленерго” Олег Сеник розповів, що сталося  з “днем без вимкнень” і вкотре пояснив нюанси 4 черги.

Аби визначити реальні потреби областей в електроенергії, було прийняте рішення про проведення режимних днів по черзі в кожного обленерго. Передбачалося, що 24 січня Івано-Франківська область не буде мати обмежень, пише Репортер.

Олег Сеник, Прикарпаттяобленерго

Натомість вчора ввечері в системі сталися порушення.

Ви ж розумієте, щоб дати якійсь області все, в іншій області треба прикрутити, зменшити ліміти. Тому в інших вийшли б дуже жорсткі ліміти. Тому вирішили перенести проведення режимного заміру, – каже Олег Сеник.

Він додав, що, звісно, в обленерго є дані по споживанню за аналогічні періоди з часу, коли ще не було вимкнень. Але відтоді багато чого змінилося. Наприклад, якісь підприємства перестали працювати, якісь релокувались і почали. На цьому ґрунті було багато зауважень і для того, щоб встановити реальну величину, було прийняте рішення про проведення замірів.

Читайте: Залучені до перемоги. Як у Франківську волонтерка Ольга Жидкова з друзями опікується цілим батальйоном

На коли перенесли «день без вимкнень», в обленерго не знають – це все буде залежати від «Укренерго».

Знову ж таки серед питань слухачів було дуже багато таких, які стосувалися 4 черги. Людей цікавило, чому їм дають більше світла і не вимикають вночі.

Загалом вимкнення трьох черг відбувається дистанційно – з пульта управління диспетчера відбувається вимкнення ліній приєднання 10 кВт від живлячих підстанцій, – пояснив Олег Сеник. – Але є в нас в місті, області об’єкти забезпечення критичної інфраструктури – наприклад, лікарня. Лікарня живиться, наприклад, від лінії, де є ще велика кількість споживачів. От, іде лінія, яка має відгалуження до інших житлових мікрорайонів. Створена черга 4.1 – там ми вручну комутаційними апаратами 10 кВт вимикаємо частини ліній 10 кВт.

І є черга 4.2 – це коли є одна підстанція, її не можна цілу вимкнути якимось комутаційним апаратом, а треба всередину зайти і відключити окремо кожен під’їзд. Чому не можна автоматизувати? Бо рубильник не передбачає цього, це простий пристрій, який треба потягнути рукою.

Читайте: Графік вимкнень електрики на Прикарпатті на 24 січня

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.