В обласній клінічній лікарні розпочав роботу Центр мобільної паліативної допомоги. Тепер пацієнти чи родичі невиліковно хворих можуть звертатися до обласної клінічної лікарні й розраховувати на допомогу навіть у себе вдома.
Про це повідомляють у КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.
Якого типу хворі будуть в новому підрозділі обласної лікарні, розказав його очільник Володимир Борис:
Онкологічний пацієнт. Відлежав від “А” до “Я”, пройшов всі етапи хіміотерапій, витратив усі заощадження, продав квартиру, машину, позбувся всіх статків – і людина лишається на самоті… На кінцевому етапі прийшов лікар і сказав йому або його родичу: “Ми вже нічим не можемо зарадити. Виписуємо вас додому”. А цей пацієнт терпить біль, страждає на депресію, від почуття непотрібності, часто не має коштів, щоб купити необхідні ліки. З такими пацієнтами ми й працюємо,- каже лікар
Під опіку фахівців Центру підпадають онкохворі на останніх стадіях й ті, діагноз, яких потребує паліативної допомоги.
Наприклад, післяінсультні хворі, яких часто турбує нейропатичний біль, на який, зазвичай, не звертають увагу. Людина, прикута до ліжка, потребує постійного належного догляду, та ще й відчуває на паралізованій стороні біль, про який не завжди може сказати,- говорить анестезіолог і медичний психолог Людмила Андріїшин
За її словами є багато моментів і проблем, коли треба хворому допомагати вдома, а сімейний лікар надає лише базові елементи паліативної допомоги. Вона каже, що “паліативна допомога – це не тільки паліативна медицина”. Паліативна допомога включає в себе окрім симптоматичного лікування та контролю над симптомами, і фізичний догляд та комфорт, і психологічну та духовну опіку, і певну соціальну підтримку, і навчання родичів та доглядальників.
Коли офіційна медицина каже – пробачте, ми нічим більше не можемо допомогти, там, де є різні тяжкі дошкульні симптоми, якраз ми втручаємося, щоб завершення життя – скільки кому відпущено – було комфортним, – пояснює лікарка. – Без блювання, без закрепів, без болю. У чистому ліжку, з правильно пролікованими пролежнями…”
Для отримання нестаціонарної паліативної допомоги обов’язковим є направлення сімейного лікаря або іншого лікуючого лікаря. Для визначення об’єму паліативної допомоги на первинний огляд до хворого їдуть і медсестра, і лікар, і керівник центру. Для пацієнтів, котрі вже отримують допомогу у центрі, діє “гаряча лінія”, зателефонувати на яку можна в будь-який час.
Читайте: «Тепле місто» навчатиме громадські організації, які працюють з ветеранами та їхніми родинами (ВІДЕО)
Comments are closed.