Соціум

В обленерго пояснили, чому графіки подають так пізно ввечері

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Прикарпаттяобленерго пояснили, чому графіки на вимкнення подають не в один і той же час, інколи занадто пізно.

Графіки погодинний вимкнень складаються диспетчерами обленерго на основі денних та нічних лімітів, пише Репортер з посиланням на сторінку компанії.

графіки

Ліміти для кожного обленерго доводить диспетчер НЕК «Укренерго», який аналізує стан енергосистеми на поточну добу, можливості генерації електроенергії, прогнозований ріст споживання, навантаження в години пікового споживання та інші фактори.

Для того, щоб спрогнозувати ліміти для кожної області, диспетчеру «Укренерго» потрібно мати дані за усіма цими показниками. Як правило, обленерго отримує ліміти після пікових годин навантаження. Тоді вже на основі лімітів складається графік на наступну добу, з врахуванням історії вимкнень. На це йде деякий час, як і на підготовку публікації.

Інколи, коли диспетчер НЕК «Укренерго» не має усіх даних, формування лімітів затягується у часі. Так, до прикладу, було з денним лімітом на 13 грудня – його диспетчери обленерго отримали в 02:00, тому спершу опублікували графік виходячи із мінімальних лімітів, а вранці відкорегували години.

Також ще раз пояснили про нюанси 4 черги.

4 черга – перелік ліній та приєднань, які енергетики вимикають та вмикають вручну. Тобто, бригади енергетиків їздять до підстанцій, які потрібно вимкнути та увімкнути. Вночі це робити проблематично та небезпечно, тому 4 черга, маючи загальне навантаження в 30 МВт, застосовується в години пікового споживання. Тому можливі відхилення від графіків.

Зараз 4 черга доопрацьовується та доповнюється адресами. До 4.1 віднесені адреси, які раніше були позначені, як черга 4, а до 4.2 – адреси, які були на лініях критичної інфраструктури і тепер вимикатимуться вручну теж. Уже зараз підчерги доповнюються. Ці адреси теж будуть вимикатися вручну або енергетиками, або представниками балансоутримувача. Проте, енергетикам потрібен час для напрацювання логістики цих процесів.

Дізнатись свою чергу можна за особовим рахунком: https://energypay.oe.if.ua:8889/GAVTurnOff/ або у чатботі Viber https://chats.viber.com/oeifuabot

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.