Соціум Фото

В Івано-Франківську збирають гроші для “Кімнати позитиву 2.0” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Благодійний фонд «Відкриті очі», заснований ІТ-компанією SoftServe, продовжує збір коштів на проект «Кімната позитиву 2.0» в дитячих лікарнях України.

Наразі зібрали вже 336 тис грн або ж 54% від потрібної суми.

Кімната позитиву відкриється у відділенні легеневого туберкульозу та менінгіту для дітей Івано-Франківського обласного фтизіопульмонологічного центру. Інші три кімнати заплановані у Рівному, Харкові і Дніпрі.

Кімната позитиву – це простір для дітей, які проходять терапію у лікарнях. У кімнаті передбачається чотири зони: творча, ігрова, читальна та освітня зі спеціально підібраними дитячими іграшками та розвивальними матеріалами.

“Кожного року близько 200 дітей перебувають на лікуванні і у відділенні легеневого туберкульозу та менінгіту, – розповідає Оксана Голубчак, завідувач відділення легеневого туберкульозу та менінгіту для дітей.

За її словами протягом терапії, яка триває від 2 до 9 місяців, діти не мають можливості ходити до школи. Вони залишаються ізольованими від суспільства.

“На жаль, ми не можемо організувати для них якісь розваги чи навчальний процес у палатах. Саме тому потреба у такій кімнаті є дуже великою, – каже Голубчак. – Крім того, ми всі знаємо, що позитивні емоції та комфортні умови допомагають дітям легше та швидше одужати,”.

Читайте: У дитлікарнях франківська облаштують «Кімнати позитиву» – гроші збирають на спільнокошті

Олена Олексин, старший координатор проекту БФ “Відкриті очі” у Івано-Франківську розповідає, що вони задоволені такою співпрацею.

“З першого дня ми заручилися необхідною підтримкою для реалізації проекту. Керівництво лікарні вирішило долучитись до цього проекту також і, доклавши зусиль, встановило в кімнаті нові вікна та батареї. Це дуже гарний приклад того, як наші благодійні ініціативи не лише приносять позитивні зміни, але й дають імпульс для подальшого покращення середовища силами тих, хто в ньому працює”.

Проекту “Кімнати позитиву 2.0”  потрібен, аби створити комфортний  простір, де діти зможуть проводити свій вільний від процедур час. За словами Тетяни Мандибур, координаторки проекту БФ “Відкриті очі”, там вони зможуть читати, наздоганяти шкільну програму, розвивати творчі навички та отримувати позитивні емоції.

“Все це ми намагалися відобразити у дизайні, плануванні простору та функціональному наповненні кімнати, – каже жінка. – Відділення має свого штатного вчителя, який проводитиме заняття з дітьми у кімнаті, а місцеві волонтери зможуть організовувати дозвілля та цікаві творчі заняття. До речі, лікарня є доволі близько до офісу SoftServe, тому співробітники також зможуть активно долучатися до певних етапів реконструкції, а згодом і відвідувати маленьких пацієнтів”.

У жовтні 2017 року Фонд вперше реалізував такий проект у Вроцлавській дитячій клініці ендокринології та діабетології (Польща) спільно з Асоціацією Pozytywne.com та партнерами. Ідея створення такої кімнати виникла у співробітників розробницького центру SoftServe у Вроцлаві. Вони звернулися з цією ідеєю у БФ “Відкриті очі” компанії SoftServe і проект взяли в роботу. Після успішної реалізації проект вирішили втілити в Україні.

БФ «Відкриті очі» запрошує до співпраці компанії та всіх, хто бажає долучитися до доброї справи. На сайті Фонду можна долучитися до проекту та зробити свій внесок у полегшення тривалого перебування діток у лікарнях.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.