Соціум

У Франківську навчання в школах може розпочатися 1 серпня

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Варіант з початком нового навчального року на місяць раніше – з 1 серпня розглядають в Міністерстві освіти і науки. Знають про нього і в профільному департаменті Івано-Франківська.

Очільниця міського департаменту освіти Вікторія Дротянко каже, що остаточного наказу на руках департамент ще не має. Але підготовка до навчання з 1 серпня вже розпочалася. Про це йдеться в сюжеті ТРК “Вежа”, пише Репортер.

Навчання в школах з 1 серпня
Підготовка до навчання з 1 серпня вже розпочалася

Ми розуміємо, чому так робиться. В першу чергу це економія коштів в опалювальний сезон. Можливо, зимові канікули продовжать до двох місяців і грудень-січень діти будуть вдома, – каже Вікторія Дротянко.

Найголовніша умова навчання офлайн – наявність у школах сховищ і укриттів і їх стан.

Наші навчальні заклади не мають бомбосховищ, але мають підвали. Наразі ми створили комісію дошкільних і шкільних закладів. До комісії увійшли представники ДСНС, медики, освітяни. Майже всі дитсадки мають підвали, в яких можуть перебувати діти. Зі школами складніше. Але є перший поверх з двома стінами, де під час повітряної тривоги можуть перебувати діти. зараз переглядаємо заклади. 1 серпня будемо мати чіткий план, де перебуватимуть діти, – говорить Дротянко.

Нагадаємо, нині будь-яка дитина може зареєструватися до першого класу онлайн. За словами міського голови Руслана Марцінківа, батьки дітей, міста яких знаходяться близько до бойових дій, ще до кінця не визначилися, куди віддавати дітей. Діти з окупованих міст однозначно залишаться у Франківську до їх визволення. Наразі міські заклади освіти прийняли вже 1500 дітей з інших міст України.

Читайте також: Прикарпатські школярі мають шанс безкоштовно вступити в закордонні школи

У нас кожна школа має право зібратися і вирішити, в якому форматі навчатися – чи онлайн чи офлайн. Є комісія, яка з кожним директором і керівником має обговорити, де діти будуть знаходитися під час повітряної тривоги, – говорить міський голова Руслан Марцінків. – Ну і до кінця липня ми ще будемо бачити наповненість класів – які діти можуть продовжити офлайн навчання, а які не перебувають в Україні, яка ситуація з ВПО. Нас очікує складний навчальний рік. І лише в останній тиждень перед навчальним роком будуть вирішуватися всі моменти. І ситуація з війною буде все ж вирішальною.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.