Уже відомо, що приблизно 15 грудня в Івано-Франківську відкриють перший громадський ресторан, який буде мати сотню власників, які не матимуть з того прибутків, бо всі зароблені гроші йтимуть на розвиток міста. Нині в закладі завершують ремонт, а також шукають працівників.
Пошуком персоналу для «Urban Space 100» керує компанія «23 ресторани», а саме – HR-менеджер компанії Аліна Токмиленко. Її робота власне і полягає в тому, аби знаходити класних людей та організовувати їхнє навчання. Тобто все – у найкращих європейських традиціях ресторанного сервісу.
Вакансії. За словами Аліни, в першому громадському ресторані є 23 робочих місця.
«Нам потрібно шість крутих офіціантів, бармени-баристи, – перераховує Аліна, – два кухарі на гарячому процесі, один на холодному і помічник кухаря, а також класні менеджери. Це люди від 18 років».
Якщо зацікавилися, то вам треба зайти на сайт www.23.ua і в розділі «Вакансії» заповнити анкету. Через два дні чекайте на співбесіду. Майбутнім менеджерам, окрім анкети, треба ще додати резюме, два рекомендаційні листи й мотиваційний лист – чому ти хочеш бути в «Urban 100»? Анкет назбирується.
Топ-3, що цікавить людей на співбесіді.
«Чи дійсно треба лише людей з татуюваннями? – посміхається HR-менеджер, – Просто багато франківців бачили плакати-оголошення про роботу, де зображений татуйований бородань. Відповідаю: «Треба, у нас навіть буде людина, яка робитиме тату». Але це, звісно, жарт. Просто це така наша уявна картинка прогресивної людини. У вас може не бути тату, але ви щира і добра людина, яка слідкує за сучасними трендами».
Друге – ресторан громадський, а чи працівникам будуть платити зарплату? Будуть. Незважаючи на те, що мета цього закладу соціальна. І третє – чи будуть ті аж 100 власників втручатися в роботу ресторану? Ні. Їхнє завдання – думати, куди вкладати зароблені з ресторану гроші.
Що має знати працівник «Urban 100»?
«Ціль проекту, – відповідає Аліна Токмиленко. – Знаєте, потрібне розуміння того, що ти робиш – будуєш храм чи носиш цеглу. Коли працюєш у громадському ресторані, то насправді ти «будуєш храм» – місто, а не просто, наприклад, розносиш страви».
Також за словами HR-менеджера, їхні працівники мають розуміти, що робота в сервісі – це служіння людям.
«Вони не можуть бути неусміхненими, непозитивними, нещирими чи скутими, – каже Аліна. – Це люди, які беруть на себе велику відповідальність. Те, з чим у гостей асоціюватиметься Івано-Франківськ, громадський ресторан – залежатиме саме від них».
Навчання. До підбору персоналу й до роботи ставлення дуже серйозне. Для майбутніх працівників влаштують спеціальні навчання на два тижні.
Кухарів буде вчити шеф-кухар мережі «23 ресторани», учасниця шоу «Пекельна кухня» Олена Жаботинська. Вона й відповідатиме за запуск і технологічні процеси на кухні.
Окреме навчання влаштують для офіціантів. Теорія сервісу, симуляційні ігри – обслуговування менеджерів, обслуговування один одного, створення конфліктних ситуацій і їх вирішення.
«Офіціант повинен не просто знати, що за 30 секунд він мусить підійти до гостя, – говорить Токмиленко. – Ми хочемо змінити їхню свідомість, аби вони розуміли, для чого він має це зробити».
Також офіціанти пройдуть стажування на кухні як помічники кухаря. Робитимуть заготовки для страв.
«Будуть куштувати приготовані страви, – розповідає Аліна Токмиленко. – Офіціант має не теоретично знати, який салат на смак, а спробувати його, аби потім розповісти про смак та інгредієнти гостю».
Ми вас не дуже залякали? Тоді радимо спробувати.
Comments are closed.