Останнім часом почастішали випадки виявлення підроблених знаків поштової оплати (ЗПО – поштові марки, марковані конверти та картки), що використовуються для пересилання внутрішньої письмової кореспонденції.
Дії осіб, причетних до виготовлення та збуту фальшивих ЗПО а також використання завідомо підроблених ЗПО є кримінальним злочином, що несе загрозу економічним інтересам держави в особі УДППЗ «Укрпошта». Такі дії підпадають під ст. 215 Кримінального кодексу України «Підроблення знаків поштової оплати і проїзних квитків».
У зв’язку з цим роз’яснюємо, що «Укрпошта» як національний оператор поштового зв’язку має виключне право на видання, введення в обіг та організацію розповсюдження ЗПО, а також виведення їх з обігу.
Письмова кореспонденція, оплачена ЗПО з явними знаками підроблення, за призначенням не відправляється, а документально оформленим порядком передається працівникам міліції або повертається відправникам як неоплачена або оплачена не в повному обсязі. До підрозділів МВС України терміново направляються повідомлення про виявлену підробку. Правоохоронці вилучають знаки поштової оплати з явними ознаками підроблення, проводять експертизу та приймають рішення щодо порушення кримінальної справи.
Враховуючи те, що ЗПО можуть розповсюджуватися не лише через мережу об’єктів «Укрпошти», звертаємо увагу споживачів на таке.
При закупівлі поштових марок і маркованих конвертів (особливо у значних обсягах) слід переконатися, що розповсюджувач придбав їх саме в підрозділах «Укрпошти». Знаки поштової оплати мають реалізуватися споживачам послуг поштового зв’язку виключно за їхньою номінальною вартістю. Якщо ЗПО реалізуються за цінами нижчими, ніж у відділеннях поштового зв’язку, є велика ймовірність того, що вони є підробленими, адже ніхто свідомо не стане торгувати собі у збиток.
При виготовленні підробок злочинці, навіть маючи професійне й високо функціональне поліграфічне обладнання, як правило, не можуть відтворити спеціальні елементи захисту ЗПО, а також допускають інші поліграфічні неточності порівняно зі справжніми поштовими марками або маркованими конвертами.
Івано-Франківська дирекція УДППЗ «Укрпошта» переконливо просить споживачів враховувати цю інформацію при купівлі знаків поштової оплати, щоб уникнути непорозумінь під час пересилання письмової кореспонденції.
Comments are closed.